GALERİCİLERE YETERLİLİK BELGESİ UYARISI

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan  İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti yapan esnafı yeterlilik belgesi konusunda uyardı.

GALERİCİLERE YETERLİLİK BELGESİ UYARISI

13 AĞUSTOS SON
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan  İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti (Galericilik)  yapan üyelerine yönelik yaptığı uyarıda “Bu üyelerimizin mesleki yeterlilik belgelerini almaları zorunludur” dedi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Alişan, “ Bilindiği üzere, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti (Galericilik) hakkında yönetmelik Resmi Gazete yayınlanmıştır. Yönetmeliğin 1’inci maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle (Galericilik) iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden ilkokul mezunu olan esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgeleri almaları gerekmektedir” dedi
BELGE ALAMAYACAKLAR
Bu konuda üyelerinin hassas davranması gerektiğini vurgulayan Alişan, “Bu tarihten sonra halk eğitim merkezlerinden, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlardan, özel eğitim kurumlarından veya meslek odalarından alınan sertifikaların yetki belgesi başvurularında kullanılamayacağı, bu belgelerle başvuru yapanların yetki belgesi başvurularının reddedileceği, belirtilen tarihe kadar mesleki yeterlilik belgelerinin alınması zorunludur ve esnaf ve sanatkârlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına önem taşımaktadır. Aksi takdirde her ne suretle olursa olsun aktif bir şekilde mesleği yapan ilkokul mezunları yetki belgesi alamayacaktır” diyerek uyardı.  
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE