Karasu Limanı büyük avantaj!

Karasu’da kurulan gemi acenteliği firmasının tecrübeli yöneticileri, Karadeniz’deki ticaret faaliyetleri için Karasu Limanının avantajlarına dikkat çekti

Karasu Limanı büyük avantaj!

Karasu’da 2017 yılından beri gemi acenteliği hizmeti veren Samar Gemi Acenteliği ve Denizcilik Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., ithalat-ihracat işlemleri, personel değişikliği, kumanya tedariki çalışmaları da yapıyor. Karasu merkezli olarak kurulan firma aynı zamanda birçok firma ile direkt ya da tali acente olarak çalışma başarısıyla hizmet vermeye devam ediyor.

ACENTELİK YAPIYOR 
Kaptan Reşit Tunca ve Kaptan Mehmet Çetinkaya ortaklığında kurulan sonrasında bünyesine yeni kişiler eklenerek daha güçlü hale gelen firma, Karasu Limanı dışında Karadeniz Ereğli’deki Erdemir ve Derince’deki safi limanlarında da birçok firmaya da acentelik yapmaktadır. 20 yıldır denizcilik sektöründe olduklarını söyleyen Tunca, “Şirket ortakları olarak denizcilik okullarımızın tamamlanmasının ardından yaklaşık 6’şar sene gemilerde çalışmış bulunmaktayız. Gemilerde çalışma süremizin sonunda, sigorta firmaları ve armatörler adına gemilerde yüklemeler, hasar incelemeleri, ekspertiz hizmetleri vermek sureti ile okul dönemlerimizi de düşünürsek yaklaşık 20 seneyi aşkın denizcilik sektöründe bulunduğumuzu belirtmek isteriz” şeklinde konuştu.

KARASU DAHA AVANTAJLI 
Firmanın misyonu ve vizyonundan bahseden Tunca, “Ağırlıklı olarak hizmet verdikleri Karasu Limanı, konumu itibari ile İstanbul ve Marmara Bölgesi’ne Karadeniz’den gelen gemiler için Karasu Limanı daha avantajlıdır. Özellikle boğaz masrafları, yakıt, zaman açısından armatör firmalara avantajlar sağlamaktadır. Her geçen gün potansiyeli artan Karasu Limanı yüzde 95 oranında ithal ürünlere hizmet veren bir limandır. 2 adet yaklaşık 260 metre boyunda rıhtıma sahip olan liman 100 metre civarında 4 adet gemiye aynı anda hizmet verebilmektedir. Bunların yanı sıra 2 adet RoRo gemileri için rampa mevcuttur. Samar Gemi Acenteliği ve Denizcilik Hizmetleri Tic. Ltd. Şti olarak amacımız yöredeki istihdama fayda sağlamak ve bölgeye hizmetin devamını sağlamaktır” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 15:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Tunca
Mehmet Tunca - 1 hafta Önce

Allah utandırmasın,yolunuz açık ve aydın OLSUN.

Ahmet Bal
Ahmet Bal - 1 hafta Önce

Değerli sınıf arkadaşım Reşit kaptan tebrik ederim. Başarılar dilerim. Allah bol kazançlar versin inşAllah

SIRADAKİ HABER