Kısıtlama saatlerinin esnetilmesini istedi

SATSO Meclis üyesi Behlül Bayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının saatlerinde değişiklik yapılması talebini dile getirdi 

Kısıtlama saatlerinin esnetilmesini istedi

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (SATSO) son meclis toplantısında konuşan meclis üyeleri sektörlerinin yaşadığı sorunları dile getirdi. 
Bilişim ve telekomünikasyon alanında çalışan firma temsilcilerinin yer aldığı 31. meslek komitesinden meclis üyesi Behlül Bayrak da şehir ticaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
Bayrak, konuşmasında koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan hafta için sokağa çıkma kısıtlamasına da değindi. 
Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Bakanlar Kurulu toplantısı kararlarına göre 1 Aralık'tan bu yana hafta içi 21.00 - 05.00 saatleri arasında hafta sonu da tam kapanma uygulanıyor. 

SAATLER DEĞİŞMELİ
Behlül Bayrak, bu uygulamanın hizmet kaybına yol açtığını söyleyerek; "Pandemi tedbirlerinin ticaret erbabı üzerinde etkisi devam ederken hafta için kısıtlamalarının saatlerinde değişiklik yapılması ve saatlerin artırılması gerekiyor. Hem işgücü hem de vatandaşın talep ettiği hizmet kaybı yaşanıyor" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 14:35
banner3
YORUM EKLE