KÖSEMUSUL: ÇARPIK SANAYİNİN ÖNÜNE GEÇİYORUZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısı dün yapıldı. Yapılan toplantıda, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, ihracaat rakamlarına değinirken, “İş dünyamıza güveniyorum” dedi.

KÖSEMUSUL: ÇARPIK SANAYİNİN ÖNÜNE GEÇİYORUZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından  geçmiş ayın Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Eylül ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürsüye gelen Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Melih Kaykayoğlu tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tasdik edildi.
İHRACAAT RAKAMLARI
Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yaptığı konuşmada, ilimizin ihracaat rakamları üzerinde konuştu. Kösemusul, “ Sakarya’mız ihracat artışında her ay hamdolsun ilk sırada yer alıyor. Eylül ihracatımız geçen yıl Eylül’e göre yüzde 111’lik artışla 377,3 milyon dolar ve en çok ihracat yapan iller sıralamasında yine geçen yıla göre 2 basamak yükselişle 7’nciyiz. Şehrimiz iş dünyasını kutluyorum.  Az evvel de ifade ettiğim üzere büyümenin yolu da üretimden geçiyor. Biz iş dünyamızın gücüne ve üretim heyecanına inanıyor ve güveniyoruz”dedi,
MOBİLYA ÜRETİMİ
Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu ile bir araya geldim Kösemusul, “ Mobilya üreticilerimizin daha uygun bir ortamda üretim yapabilmelerine yönelik bir üretim ve sanayi sitesi için bir çalışma var. SATSO olarak desteğimizi veriyoruz. Kaynarca Bölgesi’nde sektöre uygun bir alanda inşallah bu çalışmamızı sonuçlandırmak istiyoruz. Destekleri için Kaynarca Belediye Başkanımız Sn. Zeynur Özel’e de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
İMALAT VE SATIŞ
Kösemusul , “Rekabet avantajına sahip, marka değeri yüksek, istihdama ve ilimiz ekonomisine büyük katkıları olan mobilya sektörünü ülke genelinde ön plana çıkarmaya yönelik işbirliği çalışmalarımız neticesinde inanıyorum ki hem imalatta hem de satışta sektör geleceği çarpıcı bir şekilde farklı olacaktır. Çalışmaların bir an evvel hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını diliyorum” derken, meclis toplantısının devamında diğer gündem maddelerine görüşüldü.  Şirin Yılmaz-Adil Demirel

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER