Muhasebecilere eğitim semineri

Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) odası tarafından üyelere yönelik düzenlenen eğitim seminerinde e-defter, e-fatura, e-arşiv uygulamaları anlatıldı. Semiren arasında katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.

Muhasebecilere eğitim semineri

8 AYLIK EĞİTİM
Yeminli Mali Müşavir Recep Selimoğlu tarafından verilen seminerde SSMMMO üyelerine e-defter, e-fatura, e-arşiv uygulamaları konuları anlatıldı. SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, yaptığı açılış konuşmasında; “Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz 23. olağan genel kurulumuzdan sonra yaz ayını da geride bıraktık. Yeni eğitim ve faaliyet döneminin mesleğimize ve meslek mensuplarımıza hayırlı olmasını dilerim. YMM Recep Selimoğlu hocamız ile 8 aylık bir eğitim takvimi planladık. Hocamıza tekrar huzurlarınızda bizlere vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

ALTYAPI HAZIRLIKLARI
Meslek gündemi ile ilgili birkaç konuyu da üyeleri ile paylaşan Kocacık, “Elektronik uygulamalarla ilgili bir tebliğ taslağı var. Bu taslak henüz yayınlanmadı. Ancak önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Bugünkü eğitimimizin konusu da bununla ilgili. Hocamız detayları sizlerle paylaşacak bende şunu ifade etmek isterim ki, 01.01.2020 tarihinde e-fatura , e-defter ve e-arşive girecek mükellefleriniz var ise çok geçmeden alt yapı hazırlıklarına başlamanızda yarar var. Firmalarımızı yakından ilgilendiren bir konu olan kişisel verilerin korunması kanunu ile ilgili eğitim planlamaktayız. SGK il müdürümüzle yapmış olduğumuz görüşme neticesinde kayıt dışı istihdamı önlemek adına bazı sektör temsilcileri ile bir araya gelerek önce rehberlik, daha sonra Aralık ayı sonuna kadar denetim yapılacağı bilgisini paylaştı” ifadelerine yer verdi.
Seminer arasında ise Muharrem ayı dolayısı ile hazırlanan aşureler, seminere katılan üyelere ikram edildi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 11:25
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER