Ne alan memnun ne de satan!

Sebze ve meyve fiyatlarındaki değişim katlı pazar yerinde müşteriyi de pazarcıyı da memnun etmiyor…

Ne alan memnun ne de satan!

Yılın son ayında pazar tezgahlarındaki meyve sebze fiyatları vatandaşı memnun etmiyor. Pazar esnafı ise son zamanlarda sebze fiyatlarında artış olduğunu söylerken meyve fiyatlarının ise normal olduğunu söyledi. 

‘NE OLACAĞINI BİLMİYORUZ’
Katlı Pazar esnaflarından olan Recep Özcan, “Aslında meyve sebze fiyatları düşüktü fakat Antalya’da sel olduğu için yükseldi. Meyvelerin fiyatı bu sene standart. Kırmızı biberin kilosunu 15 liradan satıyoruz. Kış ayı sera dönemi olduğu için bu da fiyatları etkiliyor. Antalya’daki sel nedeniyle fiyatlar yüksek olacak gibi gözüküyor. Açıkçası yeni yılda fiyatların ne olacağını bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

‘YARI YARIYA DÜŞTÜ’
Pazar esnafı Ferhat Dağbakan, “Salgından dolayı durumlar iç açıcı değil, sebze fiyatları yüksek. Örneğin; marulu 3 lira olması gerekirken 5 liraya satıyoruz, karnabaharın tane fiyatı ise 10 lira. Meyve fiyatları normal fakat sebze fiyatları yüksek. Bu da tabi ki ürün azlığından dolayı. Ürün çok olunca fiyat düşüyor. Şu an da virüsten dolayı son iki haftadır istediğimiz müşteri talebini göremiyoruz. Vatandaş 2 kilo alıyorsa eskiden, 1 kilo alıyor. 1 kilo alan da artık hiç alamıyor. 3 ay önce yaptığım işler şu an yarı yarıya düşmüş durumda” dedi. Merve KURTULAN 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 16:29
banner3
YORUM EKLE