NEFES KREDİSİNDE BAŞVURULAR BAŞLADI

Nefes Kredisi’nde başvurular başladı. STB Başkanı Sarı, 50 bin ile 200 bin lira arasında kredi desteği verilmesinin hedeflendiği belirtilerek, “Finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, Nefes Kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde bu kaynağa

NEFES KREDİSİNDE BAŞVURULAR BAŞLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın işbirliği ile hayata geçirilen Nefes Kredisi’nde başvurular başladı. Sakarya Ticaret Borsası da üyelerine nefes kredisi verecek. Üyelere yönelik en az 50 bin TL, en fazla da 200 bin TL olmak üzere kredi desteği verilmesi hedefleniyor. İlk 6 ay ana para ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, toplam 18 ay vadeli olacak programın aylık faiz oranı ise 1.85 olarak belirlendi. Kredi Garanti Fonu’nun da desteklediği nefes kredisi için Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıflar Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları üzerinden başvuru yapılabilecek.
FİNANSMANA ERİŞİM
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, KOBİ’lerin güçlü desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek STB olarak KOBİ’lerimizin en önemli meselesi olan teminatlandırma konusuna çözüm üretiyoruz. Finansmana erişim ve sermaye yetersizliğinin üyelerimizin çözmek zorunda olduğu sorunlar arasında olduğunu biliyoruz. Nakit ihtiyacının yoğun olduğu bu dönemde yeni bir döneme başladık. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile 50 bin TL ile 200 bin TL’ye kadar kredi desteği verilecek. Bu zorlu süreçlerde firmalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu adımlarla finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, Nefes Kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde bu kaynağa ulaşacak. Ülkemiz gelecek hedeflerine güçlü KOBİ’lerle ulaşacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE