OTO AVM için ilk adım atıldı

Arifiye OSB’de Oto Galericiler Sitesi temel atma töreni dün yapıldı

OTO AVM için ilk adım atıldı

Arifiye OSB’de Oto Galericiler Sitesi temel atma töreni dün yapıldı. ‘OTO AVM’ olarak adlandırılan projenin, ilimize ve bölgemize büyük katkı sağlayacağı vurgulandı.
Oto Galericileri Sitesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.  Arifiye ilçesindeki 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki törende konuşan AKP  Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, temel atma törenlerinin, projelerin besmelesi olduğunu söyledi.  Siteye "oto avm" dediğini aktaran Atabek, projenin şehir dışından da birçok misafir ağırlayacağını kaydetti. Projenin öz sermaye ile yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Atabek, hassasiyetleri için Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'ne teşekkürlerini iletti. 
SAĞLIKLI ORTAM
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ da projenin oto galericilerin daha nezih ve çağın şartlarına uygun bir ortamda ticaret yapmalarını sağlamak, sosyal bir kompleks oluşturmak, onlara daha sağlıklı bir iş ortamı sağlamak, daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari pazar oluşturmak amacıyla hazırlandığını söyledi. Yaklaşık 4 yıldır devam eden projenin, hazırlık çalışmalarının tamamlandığını ve yapım aşamasına geçildiğini anımsatan Altuğ, otomotiv üretiminin yanı sıra, ticaretin de kent ekonomisinde oldukça önemli olduğu bilincini taşıdıklarını belirtti. 
KATKI SUNACAK
Oto galericiler sitesinin sadece Sakarya'ya değil, Marmara Bölgesi'nde sektörel bir merkez oluşturması hedefiyle yola çıkıldığına işaret eden Altuğ, "Uzun zamandır beklediğimiz ve üzerinde çalışılan bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 33 bin 600 metrekare alanda 112 iş yeri ile sitemiz Sakarya'da birlikteliğin ve sektörel kümelenmenin güzel bir örneği olacak. Aynı zamanda kentsel dönüşüm ve modern şehirleşme anlamında da başarılı bir projedir. Sitemiz ticari gelişimine de büyük katkı sunacaktır." ifadelerini kullandı. A.A.
 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 12:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER