PATRONLAR İSYANDA: TEREDDÜTLER DİLE GETİRİLDİ

TOBB Genel İdare Kurulu toplantısında patronlar kıdem tazminatı fonunun işverenlere ilave bir yük getireceğini iddia etti. SATSO’dan yapılan açıklamada fonla ilgili iş dünyasının tereddütleri olduğu dile getirildi.

PATRONLAR İSYANDA: TEREDDÜTLER DİLE GETİRİLDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ da katıldı. Ülkenin ekonomik gündemine ilişkin konularda istişarelerin yapıldığı TOBB Genel İdare Kurulu toplantısında, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ da, Sakarya’nın ve bölgenin ekonomisiyle ilgili bilgiler verdi.
ÖNCELİK EKONOMİ
Başkan Altuğ, ülke gündeminin üretmek ve dünyaya satmak üzerine yoğunlaşması gerektiğini belirterek, “Ekonomi birinci önceliğimiz olmalıdır. İş dünyasının çalışması ve üretmesini destekleyici nitelikte reformlara ağırlık verilmesi önemlidir. Türkiye'nin ihtiyacı olan yüksek katma değerli, teknolojik, Türkiye'nin gelişmesine katkı sağlayacak nitelikte yatırımların desteklenmesine daha da ağırlık verileceğine inanıyoruz. Ülke olarak çok daha fazla çalışmalı, daha çok üretmeli, ihracat rakamlarını artırmalıyız. Bütün bunlar beraberinde istikrarı sağlayacak, istihdamı artıracak ve birlikteliği güçlendirecektir. Türkiye’nin milli üretime verdiği önemi artırarak devam ettirmesini temenni ediyoruz” dedi. Toplantıda ayrıca son günlerde iş dünyası ve çalışma hayatının gündeminde olan Kıdem Tazminatı Fonu konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda genel olarak kıdem tazminatı fonunun işverenlere ilave bir yük getireceği konusunda iş dünyasının tereddütleri olduğu dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort