Plastik ve kauçuk imalatçıları istişarede buluştu 

SATSO'da çoğunluğunu kauçuk ve plastik imalatı sektöründe faaliyet gösteren firmaların oluşturduğu 32. Meslek Komitesi üyeleri istişarede buluştu 

Plastik ve kauçuk imalatçıları istişarede buluştu 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çalışmalarını yürüten ve çoğunluğunu kauçuk ve plastik imalatı sektöründe faaliyet gösteren firmaların oluşturduğu 32. Meslek Komitesi yıllık istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Söz konusu toplantıya SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Müftüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Fidan, 32. Meslek Komitesi Başkanı Çetin Kahya, SATSO 32. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, SATSO Meclis Üyeleri; Oktay Topçu, Necmettin Kırık, Behlül Bayrak, Ziraat Bankası Merkez Müdürü Mustafa Bekir, KOSGEB KOBİ Uzmanı Sercan Mazgal, Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Osman Cansız ve komite üyelerinin yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, komitelerin çalışmalarına önem verdiklerini dile getirerek, “Meslek Komitelerimizin istişare toplantıları düzenlemeleri, sektörel sorunlarının ve çözüm önerilerinin ilk ağızdan konuşulmasında çok fayda sağlamaktadır. Komitelerimizin yaptığı başarılı çalışmalar üyelere hizmet anlamında çok değerlidir. Üye çalışmalarımızda komitelerimiz en önemli Bu yüzden komitelerimizin faaliyetlerini çok önemsiyoruz.” dedi.

Toplantının devamında komitenin faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi vermek üzere kürsüye çıkan 32. Meslek Komitesi Başkanı Çetin Kahya, “32. Meslek Komitesi olarak sektörümüzün geçmişini unutmadan, geleceği için çalışıyoruz. Sektörümüzün sorunlarını çözmeye gayret ediyor, yönetim kurulumuzun da desteği ile üyelerimizin kendilerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yapıyoruz.  32. Meslek Komitesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak Arifiye Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir Plastik Teknolojisi bölümü açtık. Sektörümüzün geleceği için ihtiyacımız olan nitelikli eleman ihtiyacı sorununu bu projemiz ile aşacağımızı umuyoruz. Bugün 25 öğrencimizi plastik fuarına gitmelerine destek oldum. önderdik ve gençlerimizin nitelik kazanmasını komite olarak önemsiyoruz. Üyelerimizden ricamız; sektörel sorunlarınızı belirtmekten çekinmeyin. 32. Meslek komitesi olarak sektörümüze hizmet ve sorunların çözümü için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, iş dünyasına yönelik destek ve teşviklerden bahsederek, “Bizler SGK olarak insanın doğumundan ölümü sonrasında kadar sosyal güvenlik hizmeti sağlıyoruz. Burada en önemli desteği siz üreticilerimizden alıyoruz. İstihdam ve üretim ülkemiz için olmazsa olmazlardır. Sizlerin faaliyetlerinizi daha da rahat yürütmeniz için teşviklerimiz, yıllardan beri süregelen ve yeni tasarlanan birçok projemiz var.” dedi.

İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, istihdama destek veren üreticinin daima yanında olduklarını belirterek, “İŞKUR olarak ülkemizde istihdam oranının artırılması için çalışıyoruz. İşverenlerimize yönelik birçok projemiz ve desteklerimiz mevcut. Ülkemizde ve özellikle şehrimizde nitelikli istihdam yaratmaya yönelik başta SATSO olmak üzere birçok işbirliği projemiz var.” diyerek detaylı bilgi verdi.

KOSGEB Sakarya İl Müdürlüğü’nden Kobi Uzmanı Sercan Mazgal, işverenlere yönelik faaliyetlerini genişletecek birçok destek hakkında bilgilendirme yaptı ve sunum gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Osman Cansız da, “32. Meslek Komitemiz işbirliği ile Arifiye Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladığımız Plastik Teknolojisi bölümünü hizmete soktuk. Bölümümüzün Sektörün geleceği için fayda sağlamasını umuyoruz. Bu seneki eğitim-öğretim dönemine yetişemeyip öğrencilerimizi alamadık ancak gelecek sene için siz değerli üreticilerimizden destek bekliyoruz.” diye konuştu.

Ziraat Bankası Merkez Müdürü Mustafa Bekir, destek paketleri konusunda bilgiler vererek, “Bizler Ziraat Bankası olarak üreticilerimizi her konuda desteklemek için çalışıyoruz. Birçok destek paketimiz var ve sizlerin faaliyetlerinizi büyütmeniz için tüm üreticilerimizi şubelerimize bekliyoruz.” dedi.

Sektör temsilcilerinin bir araya geldiği istişare toplantısında mesleki konular değerlendirilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER