SAGİF'TE HEDEF 5 BİN İŞGÜCÜ

Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF-2019), bu yıl 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Demokrasi Meydanında düzenlenecek.

SAGİF'TE HEDEF 5 BİN İŞGÜCÜ

Her yıl “İş-Sizi Arıyor” ana teması ile düzenlenen istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak belirlendi. SAGİF 2019 İstihdam Fuarı ile ilgili işbirliği protokolü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle imzalandı.
95 FİRMA KATILMIŞTI
İmza töreninde konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “2018 yılında düzenlenen fuara Sakarya’da faaliyette bulunan 50 ve üzerinde istihdam sağlayan 95 firma katıldı. Yaklaşık 35 bin kişi ziyaret ettiği 6. SAGİF İstihdam Fuarı’na bu yıl da yaklaşık 100 firma ile 20’ ye yakın sivil toplum kuruluşu ile kamu kurumunun katılım sağlaması ve çok sayıda ziyaretçinin iştiraki hedefleniyor.
ZİYARETLER BAŞLADI
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya ise “Yeni uygulamaya konulan teşviklerle, firmalarımızdan fuara kadar birçok açık işgücü talebi toplayıp, fuar boyunca iş arayanlarla eşleştirmeyi hedefledik. Bu amaçla, İŞKUR ve SGK’dan çalışanlarımız gruplar halinde firma ziyaretlerine başlamışlardır. Beklentimiz en az 5 bin kişilik açık işgücü ilanı ile iş arayanların yanında olmaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21