Sakarya'da hangi fabrikalar mesaiye başladı? İşte son durum

Sakarya'da koronavirüs salgınında sürecin iyi seyretmesiyle birlikte üretim ve ticaret alanında normalleşme başladı. Peki ilimizde hangi fabrika mesaiye başladı, hangileri hala izinde? Sizler için derledik

Sakarya'da hangi fabrikalar mesaiye başladı? İşte son durum

sakaryayenihaber.com*
Azim ÇELİK'in haberi

ARA VERMİŞLERDİ
Koronavirüs, Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da üretim ve ticaret sektörünü sekteye uğrattı. Bilindiği üzere kent genelindeki bir çok fabrika ve firma, salgının hızla yayıldığı süreçte faaliyetlerine ara verme kararı almıştı. Ancak vaka sayılarının azalması ve tehdidin kontrol altına alınmasıyla birlikte her alanda olduğu gibi üretim ve ticaret alanında da normalleşme süreci başladı.


YENİDEN MESAİ
Sakarya'da tüm sektörlerde faaliyet yürüten şirket, firma ve fabrikalar mesai takvimini yeniden güncelledi. Bazı işletmeler "Kısa Çalışma Ödeneği" kapsamında geçti, bazıları ise buna başvurmadı. Kentte üretime ara veren büyük firmaların bir çoğu mesaiye yeniden başladı. Çalışanlarını bölümlerine ayırıp tam kadro ile mesaiye son veren firmalar, iş yerlerinde koronavirüs tedbirlerini üst düzeye çıkardı.


SAKARYA'DAKİ FABRİKALAR
İlimizdeki faaliyet yürüten büyük kuruluşlar TÜVASAŞ, Türk Traktör, Otokar, Eurotem, Başak Traktör, Tırsan Treyler, Asaş Alüminyum, Adapazarı Şeker Fabrikası ve diğer bir çok tesis üretimlerine kısmi çalışma sistemiyle sürdürüyor. Üretime ara veren Good Year Fabrikası ise 5 Mayıs(bugün) yeniden iş başı yapacak. Toyota Fabrikası'nda ise ara verilen üretime 11 Mayıs tarihinde yeniden başlanacağı öğrenildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 11:06
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER