Sakarya için işsizlik oranları...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılının İş gücü İstatistikleri sonuçlarını açıkladı. Raporlara göre Sakarya, sanayi istihdamında ön planda...

Sakarya için işsizlik oranları...

Türkiye'de geçen yıl en yüksek sizlik oranı, yüzde 22,4 ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kaydedildi.

TÜİK'in, Türkiye'yi 12 bölgeye ayırarak yaptığı hesaplamaya göre, geçen yıl işsizlik oranı en yüksek bölge yüzde 22,4 ile Güneydoğu Anadolu, en düşük bölge yüzde 8,4 ile Batı Karadeniz olarak belirlendi.

Türkiye'nin 26 bölgeye ayrıldığı istatistiklerde ise işsizlik oranı en yüksek bölge yüzde 30,9 ile "Mardin, Batman, Şırnak, Siirt" oldu. Bunu yüzde 25,9 ile "Van, Muş, Bitlis, Hakkari" bölgesi takip etti. İşsizlik oranının en düşük olduğu bölge ise yüzde 7,6 ile "Kastamonu, Çankırı, Sinop" olarak kayıtlara geçti.

Sanayi sektörünün istihdam edilenler içindeki payının en yüksek gerçekleştiği bölge yüzde 39,5 ile "Bursa, Eskişehir, Bilecik" olarak kaydedilirken, bunu yüzde 35,4 ile "Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova", yüzde 33,9 ile "Tekirdağ, Edirne, Kırklareli" bölgeleri izledi.

Sakarya’nında dahil olduğu Doğu Marmara Bölgesi’nde ise 15 ve daha yukarı yaştaki nüfus rakamı 2 bin 973 kişi olurken bin 365 kişinin de işgücüne dahil olmayan nüfus olduğu kayıtlara geçildi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER