SAMİB BAŞKANI METİN KAR: İHTİSAS OSB ÜS OLACAK

SAMİB Başkanı Metin Kar, Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’nin faaliyete geçtiğinde makine aksamları üretiminde Türkiye’de bir üs olacağını kaydetti.

SAMİB BAŞKANI METİN KAR: İHTİSAS OSB ÜS OLACAK

SAMİB (Sakarya Makine İmalatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Toplantısı’na İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya da katıldı. Toplantıda, istihdam konusu görüşüldü. SAMİB Başkanı Metin Kar, “Şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için çok hızlı hareket etmeliyiz. Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’nin kamulaştırma çalışmalarına kısa sürede başlamayı planlıyoruz. 3 bin 150 dönüm arazide kurulacak olan Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB, faaliyete geçtiğinde ilimiz makine ve makine aksamları üretiminde Türkiye’de bir üs olacak” dedi.
DESTEK
Kar, bütün sektörlerin ortak sorunu olan nitelikli eleman konusunda ise çalışma yapılması gerektiğini ifade etti. İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ise, “Sanayiye istihdam sağlıyoruz. İstihdam sağlayamazsak eğer finansman olarak destek veriyoruz. Firmalar elemanlarını kendileri yetiştiriyor. Ancak firmaların işçi alımlarını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekiyor” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE