SATSO heyeti Rusya’da fuara katıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten 26. Meslek Komitesi (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri) Rusya’daki, Mebel Moscow Mobilya Fuarı’na katıldı

SATSO heyeti Rusya’da fuara katıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten 26. Meslek Komitesi (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri), SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ve Doğu Marmara ABİGEM temsilcilerinden oluşan heyet, Rusya’daki, Mebel Moscow Mobilya Fuarı’na katıldı. Metal, mekanik ve mobilya sektöründe önemli bir yere sahip olan Byransk bölgesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden SATSO heyeti, Sakarya’nın yatırım avantajları hakkında bilgi verirken bölge ekonomisi ve işbirliği fırsatları hakkında da değerlendirmelerde bulundular. İstişare toplantısının ardından SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Üyesi Büşra Sunman, Oda Başkanı Antonina V. Katyanina’ya plaket takdim etti.

12 FİRMA İLE GÖRÜŞTÜLER
SATSO Heyeti ayrıca, bölgede faaliyetlerini yürüten 12 firma ile ikili iş görüşmeleri (B2B) gerçekleştirerek iki bölge arasında işbirliği fırsatlarını değerlendirdiler. Mebel Moscow Mobilya Fuarı ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren bazı firmaların üretim tesislerini ziyaret ederek üretimdeki teknolojileri, ürün çeşitliliğini ve trendlerini yerinde görebilme fırsatı buldular. Mebel Moscow Mobilya Fuarında özel olarak tahsis edilen salonda SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Üyesi Büşra Sunman, SATSO’nun ihracatı geliştirme çalışmaları, Sakarya’nın mobilya sektöründeki yeri ve önemi, bu doğrultuda yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

PLAKET TAKDİMİ
Söz konusu ziyaretler kapsamında Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ı ve Ticaret Müşaviri Feridun Başer’i ziyaret eden SATSO heyeti, bölge halkının Türk ürünlerine bakış açısı, bölgeye yatırım fırsatları ile teşvikler hakkında detaylı bilgiler alarak plaket takdiminde bulundu. Üyelerin ihracatlarını artırmaya ve dış pazarlardaki fırsatları tanımalarına yönelik gerçekleştirilen ziyaret oldukça verimli geçti.


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 14:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER