Şehrin stratejik planı hazırlanıyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, SAÜ, SUBÜ ve şehrin ortakları ile birlikte şehrin stratejik planını hazırladıklarını belirterek, “Tarıma dokunmadan büyümeliyiz. Ocak ayında ilk taslak çıkacak. Buda burada çok net görünecek” dedi.

Şehrin stratejik planı hazırlanıyor

Sakarya’nın 250 bin hektar sulanabilir verimli tarım arazisine sahip olduğunu belirten SATSO Başkanı Altuğ, “Yeni organize sanayi bölgeleri yapıyoruz. Organize sanayi bölgeleri ile bu sanayimiz büyüsün istiyoruz. Yeni kurulacak olan organize sanayi bölgeleri yer seçiminde de buna özen gösteriyoruz. Yer seçiminde asla ve asla tarıma zeval vermeyecek yerler üzerinde duruyoruz. Tarım alanlarımızı korumalı ve tarım alanlarımıza dokunmadan büyümeyi başarmalıyız” şeklinde konuştu.

ŞEHRİN BÜTÜN ORTAKLARI

Şehrin stratejik plan çalışmasını yaptıklarını da kaydeden Başkan Altuğ, “Valilik, Büyükşehir Belediyemiz, 2 Üniversitemiz, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile şehrin bütün ortakları, şehrin yaşayanları hep birlikte bu şehrin kısa, orta ve uzun vadede nereye gidebileceğini, hangi konularda profesyonel olabileceği konularında bir çalışma yapıyoruz. İnşallah Ocak ayında ilk taslaklar çıkmaya başlayacak. Burada tarıma ne kadar önem verdiğimiz bir kez daha görülmüş olacak” ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER