TAŞERON İŞÇİYE MÜJDE

Türk-İş Temsilcisi Cemal Yaman yaptığı yazılı basın açıklamasında Türk-İş in taşeron işçi ile ilgili her platformda dile getirdiği sorunlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla çözüme ulaştığını söyledi.

TAŞERON İŞÇİYE MÜJDE

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman,  5 Aralık 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçiler ile ilgili yaptığı açıklamada kamuda çalışan Taşeron İşçilerin daimi işçi statüsüne geçirilmesi, süresiz sözleşme yapılması, yılda 52 günlük ikramiye verilmesi ve Toplu iş sözleşmesi düzeninde yeni haklar tanındığını söyledi.
HAYIRLI OLSUN
Yaman yaptığı yazılı açıklamada “ Sayın Cumhurbaşkanımız yapmış olduğu bu açıklamada sendikalar, çalışanlar arasında büyük bir sevinç yaşatmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Çalışma Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Özellikle her platformda konuyu gündeme taşıyan Türk-İş Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay’a ve Türk-İş yönetimine teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra kamuda bulunan 23.000 geçici işçinin çalışma sürelerinin 5 aya 29 günden, 9 ay 29 güne çıkarılma sevincimizi paylaşır, bütün taşeron çalışanlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER