TEKİN KAYA: İŞE YERLEŞTİRMELER ARTTI

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İşbaşı Eğitim Programlarından yararlanan katılımcı sayısının 4 bini bulduğunu belirterek, 2017 yılının ilk on ayında kurum aracılığıyla işe yerleşenlerin oranının yüzde 30 artışla 18 bin 200’e çıktığını söyledi

TEKİN KAYA: İŞE YERLEŞTİRMELER ARTTI
banner24

Vali İrfan Balkanlıoğlu, işadamı dernekleri, üniversite, kamu kurumları ve STK’lardan oluşan Sakarya İş Dünyası Sinerji Platformu ile İl Ekonomik Toplantısında bir araya geldi.  Toplantıda İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, istihdam rakamları ile ilgili bilgi verdi. Kaya, girişimcilik eğitimlerine bu yıl içerisinde bin 270 kişinin katıldığını belirtti. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programlarından yararlanan katılımcı sayısının 4 bini bulduğunu ve bu destek için iş arayanlara 9 milyon TL ödeme yapıldığını ifade Kaya, 2017 yılının ilk on ayında kurum aracılığıyla işe yerleşenlerin oranının yüzde 30 artışla 18 bin 200’e çıktığını söyledi.
İŞ YAPABİLME GÜCÜ
Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Mehmet Sarıbıyık, yapılan düzenli toplantılarla İş Dünyası Sinerji Platformunu oluşturan paydaşların güncel çalışmalar ve gerçekleştirilen yeniliklerden haberdar olduklarını, birlikte iş yapabilme güçlerini de arttırdıklarını bildirdi. 18-20 Mayıs tarihleri arasında 5’incisi düzenlenmiş olan ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın da katıldığı Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı’nı bu yıl 35 bin 983 kişinin ziyaret ettiği ve 3 bin 280 kişilik açık işgücü ilanının karşılanmaya çalışıldığı öğrenildi.
POTANSİYELİ YÜKSEK
Vali Balkanlıoğlu ekonomik anlamda ilimizin ekonomik potansiyelinin çok yüksek olduğunu dile getirerek, ilimizde işgücü piyasasındaki bütün aktörlerle bir araya gelmeye çalıştıklarını söyledi. Yerli otomobilin ilimizde üretimine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, program çıkışında Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin yapmış olduğu elektrikli prototip araç hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Toplantı çıkışında Girişimcilik Eğitimine katılan adaylarla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, rızkın onda dokuzunun ticaret ve cesaret olduğunu unutmamalarını ayrıca hak ve adaletten ayrılmayan güçlü girişimcilere ülkemizin ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21