TÜMSİAD’ta finansman olanakları anlatıldı

TÜMSİAD Sakarya Şubesinde, Kuveyt Türk’ün finansman olanakları çerçevesinde murabaha işlemleri, dış ticaret, akreditif işlemleri, leasing ve katlım bankacılığı konularında üye firmalara yönelik toplantı düzenlendi.    

TÜMSİAD’ta finansman olanakları anlatıldı

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Pazarlama Müdürlüğünden Ahmet Taşdelen ve Gürkan Gündüz’ün sunumlarıyla gerçekleşen toplantıda; katılım bankacılığının en çok kullanılan ürünlerinden murabahanın işleyişi anlatıldı. Taşdelen, murabaha işleminde alıcı ve satıcının alınacak malın miktar ve birim fiyatını belirledikten sonra, bankanın ilgili alımla ilgili bedeli direkt olarak satıcının hesabına geçerek malı peşin olarak satın aldığı ve kendi karını ekleyerek müşterisine vadeli olarak sattığını belirtti. 

Dış Ticaret işlemlerinde YP ile borçlanabilmek için firmaların yurt dışı satışının olması gerektiği belirten Taşdelen;  firma satışlarında yurt dışı satış yoksa YP işlem yapabilmek için firmanın ihracat taahhüdüne istinaden de YP işlem yapılabileceğini ifade etti.

Daha sonra söz alan Gürkan Gündüz Bey leasing İşlemleri hakkında bilgi verdi. Özellikle katkı paylı leasing ürünü üzerinde durularak firmalara avantajlarından bahsedildi. Gündüz, Kuveyt Türk leasing işleminde katkı paylı olarak işlem yapılması halinde firmanın kendi müşterilerine peşin fiyatına satış imkanı sağlayabileceğini belirtti.

Toplantı sonunda Kuveyt Türk Pazarlama yetkilileri Ahmet Taşdelen ve Gürkan Gündüz, TÜMSİAD Şube Başkanı Şaban Yener’e hediye takdiminde bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE