YAMAN: ENFLASYON FARKLARINI ÖDEYİN

Türk-İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman, dün belediye başkanlarına hitaben yazılı bir açıklamada bulundu. Yaman, yaptığı yazılı açıklamada, “Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarınız dahilinde ödeyin” diyerek çağrıda bulundu.

YAMAN: ENFLASYON FARKLARINI ÖDEYİN

Türk-İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman dün yazılı bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada başta büyükşehir belediye başkanı olmak üzere tüm belediye başkanlarına seslenen Yaman, “ Seçimler bitti, şimdi hizmet zamanı” dedi. Ülkemizin önemli bir süreç atlattığını ve ekonomik sıkıntıların had safhaya ulaştığı bu dönemde, belediyelerin işinin kolay olmadığını belirten Yaman, “Belediyelerinizde azımsanmayacak bir işçi topluluğu çalışıyor. Çalışanların çoğu taşeron olup, 2018 yılındaçıkarılan KHK ile kadroya geçti. Yine 2018 yılında yüksek hakem kurulu tarafından belirtilen sözleşme şartlarında 2020 yılının 6’ncı ayına kadar çalışmaya devam edecekler” dedi.
İMKANLAR DAHİLİNDE
Bu çalışanlara ön görülen zam miktarının 6 ayda bir %4 olduğunu hatırlatan Yaman, “Kaldı ki 2018 yılında esnflasyonun Yüzde 26’lara kadar çıkması, bu arkadaşlarımızın alım gücünü yerle bir etmiştir. Yani enflasyon Yüzde 26 ama, kendilerine öngörülen rakam Yüzde 8’dir” dedi.  Sendikalar özellikle Türk-İş Bursa’da, İstanbul’da, Kocaeli’de seçilen belediye başkanlarına konunun anlatıldığını  belirten Yaman, “Aradaki enflasyon farkı bu girişimle 2019 yılında ödenmiştir. Biz şimdi ilimizdeki tüm belediye başkanlarına sesleniyoruz. Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarınız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödemeler, beldenize belde de ikamet eden işçilere hizmet olduğunu biliniz” diyerek açıklamada bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER