'YATIRIMCILARA DESTEK EKONOMİYİ GÜÇLENDİRİR'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, SATSO Binasında faaliyet gösteren Yatırım Destek Ofisini ziyaret ederek, “Yatırımcıya sağlanacak her destek il ekonomisine ve istihdama katkı sağlar” dedi

'YATIRIMCILARA DESTEK EKONOMİYİ GÜÇLENDİRİR'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı bünyesinde hizmet veren Yatırım Destek Ofisinde incelemelerde bulundu. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yatırım Destek Ofisinin projeleri ve faaliyetleri hakkında SATSO ve MARKA yetkililerinden bilgiler aldı.
DOKU KÜLTÜRÜ
SATSO Yönetim Kurulu Başkanvekili Yüksel Avşar, SATSO Genel Sekreteri Tevfik Öztürk, MARKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Şevket Kırıcı ve MARKA yetkilileri ile Ofiste bir araya gelerek mini bir toplantı da gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir,  özellikle Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve SAÜ işbirliğinde yürütülen Doku Kültürü Laboratuvarına dair gelişmeleri de dinledi.
BİLGİ VERDİ
MARKA Genel Sekteri Dr. Çöpoğlu ofis ile ilgili olarak verdiği bilgide, “Yatırım Destek Ofisi olarak ilimizde yatırımcıların kamu kurum ve kuruluşlarının görev ile yetki alanına giren izin ve ruhsat işlemleri gibi işlemlerini sonuçlandırmak üzere takip ve koordine edip yatırımları izlemekle görevli. Bu konuda yatırımcılar ile de uyum içerisinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
DESTEKLERİN ÖNEMİ
Vali Nayir ise ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Kalkınma Ajansları bünyesinde görev yapan ve yatırımcıları her konuda destek olmak amacıyla kurulan Yatırım Destek Ofislerinin bürokratik konuların çözümlenmesi başta olmak üzere, girişimci ve sanayicilerimize her konuda destek sunuyor” dedi. Vali Nayir, girişimcilerimizin doğru yatırımları yapmasına yardımcı olunmasının ve sorunların çözümlenerek yatırımların gerçekleştirilmesinin ekonomi ve istihdam alanında ilimize de büyük katkısı olduğunu ifade ederek, Yatırım Destek Ofisi çalışanlarını tebrik edip başarılar diledi. Ahmet Malkoç

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE