"En yakın zamanda sıfırlarız"

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY'ın haberi

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilimizdeki koronavirüs (Kovid-19) vakalarıyla ilgili konuştu. Sakarya Yenihaber'e özel açıklamalar yapan Öğütlü, Sakarya'daki durumun iyiye gittiğini söyledi.

EN YAKIN ZAMANDA SIFIRLARIZ

Ülke genelindeki vaka sayıları ve vefat oranlarıyla ilgili durumun ilimiz için de geçerli olduğunu kaydeden Öğütlü; "Türkiye'deki bütün iyi gelişmeler Sakarya'da da var. Yeni vakalar gittikçe azalıyor. İnşallah en yakın zamanda sıfırlarız. Tabi sıfırlamak demek bu işin tamamen bittiği manasına gelmiyor. Tedbirler devam edecek" dedi.

DİKKAT ETMEYE DEVAM

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Öğütlü, tedbirlerli olmaya devam edilmesi gerektiğini vurgularken de; "Maskemizi takacağız, mesafeyi her zaman için 1 metreden fazla tutacağız. Ve tabii ki ellerimizin hijyenine dikkat edeceğiz. Bunlar artık bizim rutin tedbirlerimiz olacak. Sakarya'da şu anki sayılarımıza baktığımızda gerçekten iyiye gidiyoruz. Bu da Sakarya halkının bu konulara ne kadar dikkat ettiğini gösteriyor. Aynı dikkatin devamını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 6 ay Önce

ŞEHİR HASTANESINE BAŞLANSIN ARTIKKK