ESKİDE KERAMET OLSA BİT PAZARINA NUR YAĞARDI

Sakaryaspor genel kurul yolculuğuna başladı başlayalı şehirde az buçuk Sakaryaspor'u takip eden kim varsa etkili oldukları mecralarda bir şeyler yazmaya ve konuşmaya başladılar.

Lafla peynir gemisi yürür mü bilemem ama Sakaryaspor'un kronikleşen haziran ayı olağanüstü genel kurul kararları sonucunda yönetim çalışması yapan kim varsa laf değil para üretsin çünkü Sakaryaspor gemisi lafla  yürümüyor.

Her kafadan bir ses duyar olduk diyorum ya görüyoruz işte Cumhur Genç'in delege ağırlığı ile 1-0 hatta 2-0 önde başlayacağı konuşulurken son kongrelerin vazgeçilmez adayı İbrahim Nalbant'ın hummalı bir çalışma içinde olduğunu duyuyoruz.
Bütçesini sağlam oluşturup transferi açarak geniş bir hareket alanı oluşturmak ve spor camiasında Sakaryaspor'a olan güvensizliği kırmak istiyor. Mevcut Başkan Cevat Ekşi'nin tavrı ne olacak bilinmiyor şuan görünen başkanlığı dönemindeki gibi sessiz ve çekingen tavrı devam ediyor.

Anti parantez bir gerçek var ki Sakaryaspor delegeleri birer kelle olarak görülüyor.

Neden mi?

Cevat Başkan'ın 100 delegesi Cumhur abinin 150 delegesi var bunlar ne derse o olur tarzı  şeklindeki konuşmalar ile insanlar neden itibarsızlaştırılıyorsa o sebeple kelle olarak görülüyor işte.

Eski başkanlar ve camianın önde gelen isimleri sessizliğini korurken asıl belirleyici güç Büyükşehir'in patronu Ekrem Yüce ise Sakaryaspor yokmuş gibi davranıyor.

Bir diğer dedikodu ise Cumhur Genç'in Halit Evin ekibi destekli oluşumu bana göre Sakaryaspor için hüsrandır. Ben geçtiğimiz dönemde yazılarımda eski isimler ile yeni beyinlerin harmanlanması gerektiğini basa basa ifade etmiştim ama herkes eski yönetimlerin harmanı olarak bir araya gelecekse akıllara bu söz gelmez mi?

"Eskide keramet olsa bit pazarına nur yağardı."

Cumhur Genç'in başkan olupta Halit Evin veya ekibinin yönetim kurulu olarak kalması olabilecek bir durum gibi gelmiyor bana. Eğer işin içinde Halit Evin varsa Başkan o olur.

Tabi süreci dikkatle incelemek ve takip etmek lazım kongre ittifakları ve itilafları belirleyici olacak ama ne olursa olsun yeni yüzler yeni mantalite bu işe entegre edilsin. Son zamanlarda duyduğum en ilginç kulise geliyoruz..

31 Mart sonrası aktif siyaseti noktalandırdığını açıklayan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun avukatlık yapan oğlu Gani Toçoğlu'nun da Orhan Kocabıyık ile beraber bir liste çalışması olduğu ve Sakaryaspor'un ekonomik işleyişini en iyi bilen kişi olarak Zeki Toçoğlu'nunda bunu desteklediği konuşuluyor. Gerçekleşme ihtimali olarak yüzdelik dilimde düşük bir orana sahip olsa da önümüzdeki günlerde bir sürpriz adaylık duyabiliriz.

Kamuoyunda Sakaryaspor başkanlığı için adı geçen isimlerin güç birliği yaparak tek liste ile Sakaryaspor yönetimi oluşturması ve bu doğrultuda bir çalışma içinde olmaları konuşuluyor ve bu yöntemin daha sağlıklı olacağı söyleniliyor. Şahsi kanaatim tokmak bende davul sende anlayışı ile kısır çekişmelere gebe bir senaryo olur ancak bu durumun olması halinde umarım ben yanılırım ve başarı gelir.

Çıkarıp masaya 6-7 milyon TL koyamayacak olan totelde bu rakamı 10 milyon TL bandına çekemeyecek sezonu rahat geçirmek için maddi olarak rahat olmayanlar liste çıkarmasın birde kongre'de kağıt israfına yol açmayalım.
Bu derenin altından çok su akar ama akan su bu gemiyi batırır mı yoksa gemiyi su üstünde mi tutar buna bakmak lazım.

16 Haziran'da görüşelim görüştüğümüzde yeni sezona mı yoksa 23 Haziran'a mı selam çakacağız onu düşünürüz.

YORUM EKLE