ADD Genel Başkanı, Sakarya'da konferansa katıldı

24-31 ocak Adalet ve Demokrasi Haftası nedeniyle Sakarya Atatürkçü Düşünce Derneği Uğur Okulları Nurten Büyükakten konferans salonunda Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık'ın konuşmacı olduğu, "1920'den 2020'ye" başlıklı konferans düzenledi.

ADD Genel Başkanı, Sakarya'da konferansa katıldı

Düzenlenen konferansa Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık'ın yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, CHP Adapazarı Meclis Üyesi Haluk Akbay, Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Yavuz Köse, derneğe bağlı üyeler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konferansın açılış konuşmasını Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş yaptı. Ateş yaptığı açıklamada, "31 Ocak 1990'da Muammer Aksoy, 24 Ocak 1993'te ise Uğur Mumcu uğradıkları suikast sonucu yaşamlarını kaybetti. Gerek Uğur Mumcu gerekse Muammer Aksoy, çağdaş, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin gerçek aydınlarıydı. Mumcu ve Aksoy gibi karanlık odakların hedefi olan bir diğer yurtsever insanımız da Diyarbakır halkının sevgisini kazanmış Ali Gaffar Okkan'dır." dedi.

Ateş'in konuşmasının ardından, "1920' den 2020'ye" başlıklı konferans konuşmasını yapan Genel Başkan Altınışık, "Cumhuriyet denince bütün değerlerimizi anımsamamız gerekiyor. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine oyunların ve tehditlerin bitmediğinin farkındayız. Türkiye'nin en büyük sorunu emperyalist güçlerin oyunlarıdır" ifadelerini kullandı. Serkan OK


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 21:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER