AGD'nin Siyer-i Nebi Yarışması yapıldı 

 Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) Sakarya Şubesinin düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasının 7’ncisi hafta sonu gerçekleştirildi

AGD'nin Siyer-i Nebi Yarışması yapıldı 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi olarak organize ettiği ve bu yıl 7.si yapılan Siyer-i Nebi yarışmasını gerçekleştirdi. Türkiye genelinde yapılan yarışmayla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik yaptığı açıklamada; "Türkiye genelinde aynı düzenlenen ve bu yıl 7.sini icra ettiğimiz "Efendimizin izinde Siyer-i Nebi yarışmasının heyecanı içerisindeyiz. 16 ilçemizin tamamında yapılan sınava 90 okuldan 2358 öğrencimiz internet üzerinden kayıt yaptırarak sınava girmeye hak kazanmıştır. Efendimizin hayatına dair konuları içeren böylesine güzel bir organizasyona ilginin bu denli fazla olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir” dedi. 
Amaçlarının Kuran-ı Kerim'de Alemlere Rahmet olarak gönderildiği bildirilen Peygamber efendimizin hayatının geleceğimizin teminatı gençlerin hafızalarında yer bulması ve yol gösterici olmasını sağlamak olduğunu beyan eden Ali Ahmet Çelik; “Allah nezdinde Habibim diye hitap edilen tek insan olan Hz. Muhammed Mustafa'nın hayatının gençliğimize öğretmek hususunda çalışma ortaya koymak bizler için tarifsiz bir sevinç kaynağıdır. Gençliğimizin zihinlerinin her türlü argümanlarla zehirlenmeye çalışıldığı böyle bir zamanda Efendimizi tanımak, tanıtmak ve örnek alınmasına vesile olmak hayırların en büyüklerindendir diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
Sınavda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edeceklerini de beyan eden Çelik;"31 Aralık gecesi yapacağımız "Mekke'nin Fethi" programında sınavda derece alan kardeşlerimize hediyeler takdim edeceğiz. Ve inşallah güzel anılarla onların bu emeğini taçlandırmış olacağız. Ben sınava girecek kardeşlerime başarılar dilerken, sınavda görev yapan tüm kardeşlerime de teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Ahlak ve Maneviyat yüklü bir neslin öncülüğünü Anadolu Gençlik Derneği Mensupları olarak bizler yapmış olacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER