Ak Kadınlardan ‘Aile ve Kadın’ konferansı

AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen “Can Veren Pervaneler Kadın ve Aile” konulu konferans yoğun katılımla gerçekleşti.

Ak Kadınlardan ‘Aile ve Kadın’ konferansı

Divan Şiiri Üstadı, Araştırmacı-Yazar Hayati İnanç’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ilgi hayli yoğun oldu. 600 kişilik Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezindeki programa binin üzerinde katılım olmasıyla izdiham yaşandı. Salonu dolduran partililer, sahneye taştı.
İZLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ
Konferans öncesi AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı program klasiği olan “Sıfır Atık Projesi’” sunumu akabinde ‘Gençlik Ruh İşidir’ kısa filmi katılımcılara izletildi.  Şehit Kaymakam Fatih Safitürk’ten, Ömer Halis Demir’e kadar, dünya çapında önemli başarılara imza atan Aziz Sancar’a uzanan film izleyicileri adeta büyüledi.
2 BİN KİŞİLİK AİLE
AKP İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, programın açılış konuşmasında;“ Bizler AK Parti Sakarya Kadın Kolları olarak 2000 kişilik bir aileyiz. Her gün evlere giderek ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu vesileyle biz kadınların ve ailenin ne denli önemli olduğunu gördük. Bizim bir sözümüz var ‘Biz kadınlar beşik de sallarız dünyayı da’, beşikte anaların neler doğurduğunu gördük. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yiğitlerimiz, ana kuzularımız şu anda Barış Pınarı Harekatı için sınır ötesindeler. Allah onlardan razı olsun. Bu ülke ve vatana hizmet edenlerden Allah razı olsun” dedi.
“KADINLAR BAŞIMIZIN TACI”
Araştırmacı Yazar Hayati İnanç, ‘Kerime ne demektir? Bilir misiniz’ diyerek başladığı konferansta “Kerime; ‘Paha biçilmez bir kıymet sahibi, hizmetkârı olduğum başımın tacı’ denir. Kadınlarımız başımızın tacıdır” dedi. Ailenin önemine değinen İnanç, geçmişin tecrübesinden, gençliğin kıymetinden bahsederek devam ettiği konferansını, Kaymakam öğrencisi ve Necip Fazıl Kısakürek’in ölümü ile ilgili anılarını anlatarak sonlandırdı. 
AKP İl Kadın Kolları Başkanlığının  ev sahipliğinde gerçekleşen korferansa; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin  yanı sıra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Serkan OK

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER