Çocuk Hakları Merkezi üyelerine önemli eğitim

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından, ‘Cinsel İstismara Karşı Önleyici Tedbirler’ konulu eğitim düzenlendi.

Çocuk Hakları Merkezi üyelerine önemli eğitim

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından, ‘Cinsel İstismara Karşı Önleyici Tedbirler’ konulu eğitim düzenlendi. Merkez üyelerine yönelik gerçekleştirilen eğitimi, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği üyeleri Uzman Psikolog Merve Karabulut ve Psikolog Nurgül Öz verdi.

Sakarya Barosu’nda gerçekleştirilen eğitimde, cinsel istismarın önlenmesi, istismarların hukuki ve psikolojik boyutları, üyelere detaylı olarak anlatıldı.

Cinsel şiddetin önlenmesi kaçınılmaz bir gereksinim
Eğitimin ardından konuşan Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün, “Cinsel şiddetin önlenmesi ülkemiz için kaçınılmaz bir gereksinimdir. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği gibi bu alanda çalışan derneklerin var olması bizim açımızdan sevindirici bir durum. Bugün, düzenlediğimiz bu eğitimde ise; cinsel istismar vakalarında karşılaşılan hukuki sorunları ve bu istismarların önlenmesi için yapılması gerekenleri konuşup, tartıştık. Oldukça faydalı geçti. Eğitimde, özellikle cinsel istismarın medyada ele alınış biçiminin daha hassas bir yaklaşım ve doğru bir terminoloji gerektirdiği hususuna dikkat çekilmesi çok önemliydi. Medyanın ve haber dilinin bu istismar vakalarını, suçun cezasız kalmayacağını yansıtması gerektiği açıktır” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Merkez Başkanı Elif Erdem Düzgün, Nurgül Öz ve Merve Karabulut’a katılımları dolayısıyla teşekkür ederek, çeşitli hediyeler takdim etti.

İstismarları hep beraber önleyeceğiz
Uzman Psikolog Merve Karabulut ise, cinsel istismarı önleme konusu sadece hukukçuları değil, toplumun tüm kesimini ilgilendirdiğini belirtti. Karabulut, “Cinsel istismarı önlemek için psikologların ve hukukçuların kapsamlı bir şekilde uyumla hareket etmesi gerekiyor. İstismarları hep beraber önleyeceğiz. Cinsel istismarı yalnızca suç niteliği taşıyan bir eylem olarak değerlendirmek yerine, bütün sosyal yaşamımız boyunca hayatın içinde kullandığımız dile dahi dikkat ederek, toplumu cinsel istismar mitlerinden uzaklaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi’ne hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Son olarak Sakarya Barosu’na misafirperverliği için teşekkür eden Karabulut, “Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi’ne nazik davetleri ve güzel ev sahipliği için teşekkür ederiz. Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin bu tür eğitimlerle cinsel istismarı önleme konusundaki çalışmalarını yakından takip edeceğiz” diye ekledi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seytan
Seytan - 1 yıl Önce

Seytan Merve

Turk hava yollarina Pilotlarin alimina karar verirdi, seytan suratli yaratik kari.

Merve karabulut
Merve karabulut - 1 yıl Önce

Merve nin suratina bak lanetlenmis seytan yaratigi. Kolunda bir tattoo. Bunu konusmaci olarak cikartana yazik .
Bu Merve sidiklisi THY CRM ayagina pilot alimina karar verirdi lanetlenmis sidikli