Danışman ve emlakçılara 'karar alma' semineri

SATSO'ya kayıtlı emlak danışmanlarına yönelik “Karar Alma ve Bütünsel Liderlik” semineri düzenlendi 

Danışman ve emlakçılara 'karar alma' semineri

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çalışmalarını yürüten ve çoğunluğunu danışmanlık ve emlak müşavirliği sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinin oluşturduğu 28. Meslek Komitesi öncülüğünde “Karar Alma ve Bütünsel Liderlik” semineri düzenlendi.

SATSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak yer alan Eğitimci ve Yazar Sinan Ergin, karar alma sanatı, karar almak ve seçim yapmak, motivasyonu yüksek tutmak ve iş yönetimindeki sırlar gibi birçok önemli konuda katılımcılara değerli bilgiler aktardı.

Seminere; SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, SATSO 28. Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Balta, Komite Üyesi Emrullah Terzioğlu, Sevil Yıldız ile çok sayıda ilgili katılım gösterdi.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 10 bine yakın üyesi ve 100 yılı aşkın tarihi olan bir kurum olarak SATSO’nun hem kişisel gelişim, hem de mesleki gelişim konusunda sık sık eğitimler ile seminerler düzenlemeye özen gösterdiğini belirterek üyelere verilen önemi vurguladı.

Seminerin devamında konuşan Eğitimci ve Yazar Sinan Ergin şunlara değindi: “Karar almak tek ve bütün olmak, alternatifleri olmamak demektir. Aldığımız kararlar doğru ya da yanlış olsa da tüm hayatımızı etkilemektedir. Neyi yanlış ya da neyi doğru yaptığımızı keşfetmeliyiz. Kararımızda kalbimiz ve beynimiz farklı yerlere gidiyorsa kararımız doğru değil demektir. Bilgiyi kullanmak çok çok önemlidir. Bilgi insanları değiştirmeye yetmez ancak o bilgiyi kullanan insanlar dünyayı değiştirebilir. Bilgiyi kullanan insanlar bu bilgiyi bomba üretip savaşmakta da kullanabiliyor, aynı bilgiyi insanlığa faydalı şeyler üretmekte de kullanıyor. Bilgimizi faydalı işlere harcamalıyız. İnsanlığın marsa gitmesi değil marsa hangi düşünce ile gittiği önemlidir.” dedi.

Sunumunu sık sık ünlü düşünürlerin sözleriyle ve ders niteliğindeki videolar ile destekleyen Sinan Ergin; ortak hedefte yönetim, bilginin önemi ve kişinin kendine lider olabilmesi konularına değinerek “Çözümü sürekli dışarıda arıyoruz. Çözümler insanın kendindedir ve istenildiği kadar başkalarının yaptıklarını aynısı yapılmaya çalışılsa da asla başkaları gibi olunamaz. Her insan kendine özeldir ve bir kişide olan başkasında olmayabilir.” ifadelerini kullandı.

Oldukça verimli geçen seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER