Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sakarya’ya geliyor 

TÜBİTAK ve iki bakanlık tarafından desteklenen Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sakarya’da da açılıyor 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sakarya’ya geliyor 

TÜBİTAK, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından ortaklaşa yürütülen ve 12 ilde eğitimleri devam eden Deneyap Teknoloji Atölyeleri 18 ilde daha açılıyor. Sakarya'nın da dahil olduğu yeni açılacak atölyeler için Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları başladı.  
Sakarya'da öğrenim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri sınava başvuru yapabilecek. 
Yazılı sınav tarihi 9 Şubat olan sınavın son başvuru tarihi 6 Ocaktır. Sınavda başarılı olan öğrenciler Sakarya Gençlik Merkezinde açılacak olan Atölyede 36 ay boyunca ücretsiz eğitim görecekler. Ayrıntılı bilgi ve sınava başvuru için deneyapturkiye.gov  internet sitesinin ziyaret edilmesi gerekiyor. 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Türkiye'nin uzun vadeli üretim ve gelişimine öncülük edecek olan #MilliTeknolojiHamlesi'ni gerçekleştirecek nesillerin yetiştirilmesi amacıyla kurulmaktadır. Kontenjan dahilinde en yüksek puanı alan öğrenciler uzman kadrolar tarafından hazırlanan öğretim programları ile atölyelerde ileri robotik, mobil uygulama ve yazılım teknolojileri, havacılık ve uzay teknolojileri, yapay zeka, siber güvenlik, nanoteknoloji ve malzeme bilimi, enerji teknolojileri gibi alanlarda derinlemesine bilgi sahibi olacaklardır.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berat BAYRAM
Berat BAYRAM - 1 yıl Önce

ben orayı çok merak ediyorum ve ben çok çalışkanım

Tuğba efe
Tuğba efe - 1 yıl Önce

Sınav saat kaçta