Deprem ve selden daha büyük bir afet...

Ferizli İlçe Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası programları kapsamında "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenledi  

Ferizli İlçe Müftülüğünün Karanfil düğün salonunda düzenlediği Konferansta, İstanbul İl müftülüğü baş vaizi Mustafa Akgül, Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (SAV)  sünnetine göre aile yapısını anlattı. 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansın açılış konuşmasını ilçe müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, sunuculuğunu ise Haluk Akagündüz Hoca yaptı.
Konferansını vermek için kürsüye gelen vaiz Mustafa Akgül bir ayet meali ile söze başladı.
20 yıldır aile üzerinde çalıştığını, belirten Akgül, "Depremden ve selden daha büyük bir afet nedir derseniz; bu, ailenin çözülmesidir. Bu tehlikenin üzerine derhal ve hep beraber tedbirler almalıyız" dedi. Akgül, "Aksi taktirde devletler bu bela ile başa çıkamaz" tespitinde bulundu.
Akgül konuşmasının devamında özetle; "Batıda ateş bacayı aramıştır. Bizde henüz sert bir rüzgar şeklindedir. 90 yıl evvel kıtlık vardı. Ama ana anaydı. Baba babaydı... Boşanma 25 yılda bir ya olurdu. Ya olmazdı. Şimdi Eşyaları kopyaca yer yok. Her yer mal dolu ama huzur nerde? Avrupa Amerika’da boşanma oranı %45- 50 seviyesinde olurken son yıllarda ülkemiz 10- 12'lere tırmanmakkta!  Doğuda küçük yaşta, batıda geç evlenme var. Oysa bu işin kararı bellidir. Kızlarda 25, 26 yaş Erkeklerde ise: 26-27 yaş olmalı. Evliliği geciktirmek; Mutluluğu engellemektir! Dört dörtlük diye bir hayat, bir insan bulmak zordur, olamaz! Ana babanın duasını almadan yuva kurmayın. İstişare yapın. Paraya, makama, arabaya, eve tamah etmekle olmaz huzurlu bir evlilik" diyen Akgül; "Sonunda ya damat gusül abdesti bilmez, ya gelin uyuşturucu müptelası çıkıyor" ifadelerini kullandı. 
YOĞUN KATILIM
Konferansa; Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, çevre ilçelerden din görevlileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda kalabalık dinleyici katıldı. Proğ-gramın sonunda değişik dallarda yarışmaya giren başarılı öğrencilere ödülleri verildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 12:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER