Dikmenliler hamsi festivalinde buluştu

Hendek Dikmen Mahallesinde Hamsi Festivali başladı, Elâzığ depremi nedeniyle eğlence iptal edildi.

Dikmenliler hamsi festivalinde buluştu

Hendek Dikmen Mahallesinde geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikinci düzenlenen hamsi festivali başladı, festival kapsamında yer alan eğlence kısmı dün akşam Elâzığ’da meydana gelen deprem nedeniyle iptal edildi.
Hendek'in Dikmen Mahallesinde geleneksel hale getirilen hamsi festivalinin ikincisi bu sabah erken saatlerden itibaren başladı.
Mahalle halkının kadın erkek demeden kolları sıvarken, 5 bin hamsi temizlendi ve pişirilerek festivale katılan Vatandaşlara ikram edilmeye başlandı.
Eğlence iptal edildi
Festival kapsamında yer alan eğlence kısmı, dün akşam Elâzığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde deprem nedeniyle iptal edildi.
Geçmiş olsun, başımız sağ olsun
Dikmen Mahallesi Muhtarı Menderes Ayvaz yaptığı açıklamada, festivalin devam edeceğini ancak müzikli eğlencenin iptal edildiğini söyledi.
Ayvaz, bugün geleneksel hale getirdiğimiz Dikmen hamsi festivalimizin ikincisini düzenliyoruz. Ama ne yazık ki Elâzığ’da dün akşam deprem oldu. Ölenlere cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Başımız sağ olsun. Şimdi festivalimize devam edeceğiz ama depremden dolayı, oradaki kardeşlerimizle acılarımızı paylaşmak için eğlence kısmımızı iptal ettik diye konuştu. MEHMET KAVİS

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE