Hem kulaklara hem yüreklere hitap ettiler

Karasu'da bulunan Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından önceki gün sahnelenen şiir ve türkü etkinliğini, davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. 

Hem kulaklara hem yüreklere hitap ettiler

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Şarkılarla Şiirlerle Biz dinletisi Cuma günü konferans salonunda türkü ve şiir severleri ağırladı. Okul eğitimcileri ve öğrenciler tarafından sahneye konulan programa, ilçe dışından da katılım gösterilerek destek verildi. Okul öğretmenlerinden Adem Kotaman’ın sunumu ile renklenen programda; bağlamada Mehmet Sadullah Sarıca, bas gitarda Berkay Uzunhelvacılar, bağlama ve ritimde Evrim Dilek, ritimde Mehmet Yıldız, kavalda Erdem Eroğlu, kabak kemanede Uğur Aydoğdu, gitarda Emrah Kaya, perküsyon ve efektlerde ise Derya Deveci görev aldı. Orkestraya Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro eşlik etti. Koronun şefliğini ise okulun matematik öğretmeni Yıldız Kulaç yaptı. 

ALKIŞ TOPLADILAR

Koronun birbirinden güzel türküleriyle şenlenen programda okulun 9.sınıf öğrencisi Semanur Keleş, Etme isimli şiiri seslendirdi. Ardından 11.sınıf öğrencilerinden Pınar Kaya, Akşam Olur Karanlığa Kalırsın türküsünü seslendirdi. Okul Müdürü Canan Başaran’ın kendi yazdığı şiir ve şiire türküsüyle eşlik eden Müdür Yardımcısı Ayşe Er, davetlilerden büyük alkış aldı. Okulun 12.sınıf öğrencilerinden Hatice Kaşıkçı’nın bağlamasıyla eşlik ettiği türkü, dinleyenlerin beğenisini topladı. 9.sınıf öğrencilerinden Nilay Erdem, Karlı Bir Gece Bir Dostu Uyandırmak şiirinin başarıyla seslendirdi. Narin Niğdelioğlu’nun seslendirdiği Deniz Üstü Köpürür türküsü dinleyenlerden tam not aldı.

MUHTEŞEM FİNAL

Türkünün ardından, ilk şiir kitabı olan Deli Kadının Papatya Satırları’ın yazarı, Karasulu genç şair Aybüke Yıldız sahne aldı ve bir şiirini seslendirdi. Sadullah Sarıca’nın bağlama eşliğindeki türküsü ve Adem Kotaman’ın şiir düeti ise büyük beğeni topladı.Halk oyunları gösterileri ise görülmeye değerdi. Program sonunda Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, çiçek takdimi öncesi yaptığı konuşmada, “İlçemizde nitelikli okul yok diye üzülmeyelim, Karasu’nun en yetenekli, en nitelikli okullarından birinin Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olduğunu bu programla görmüş olduk” dedi. CİHAN EMRE

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE