KADEM'in “Evlilik ve Aile Okulu” projesi tamamlandı

KADEM Sakarya Temsilciliğinde yürütülen “Evlilik ve Aile Okulu” projesi sona erdi.

KADEM'in “Evlilik ve Aile Okulu” projesi tamamlandı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEMSakarya Temsilciliğinde, kadın ve erkek arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek, evliliğe aday olan gençlerin, evli bireylerin evlilik ilişkileri ve aile yaşamıyla ilgili farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak, evlilik ve aile değerlerinin genç yetişkinlere sağlıklı aktarımının yapılmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen evlilik ve aile okulunda çok çeşitli konu başlıkları yer aldı.
Evlilik ve Aile temalı 15 farklı konu başlığında eğitimler verildi.
Eşlerin problem çözme becerilerini artırmak amacıyla evlilik öncesi ilişkiler, evliliğe hazırlık ve evlilik süreçleri tüm yönleriyle ele alındı. Psikolog, aile danışmanı, sosyolog, ilahiyatçı, akademisyen, çocuk gelişimi uzmanı vb. alanında uzman konuşmacıların sunumuyla 14 farklı konu başlığında eğitimler verildi. Eğitimler öncesinde katılımcıların evliliğe yönelik tutumlarını öğrenmek ve kendilerini keşfedebilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli ölçekler/anketler uygulandı. 7 hafta süren eğitimler uygulamalı atölye çalışmasıyla sonlandırıldı. 
İlgi yüksekti
Kontenjanla sınırlı tutulan KADEM Sakarya Evlilik okuluna 9’u erkek olmak üzere her hafta yaklaşık 50 kişi katılım gösterdi. Katılımcılardan gelen olumlu geri dönüşler neticesinde Evlilik ve Aile Okulunun Sakarya ilinin çeşitli ilçelerinde tekrar yapılması düşünülüyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 17:11
banner3
YORUM EKLE