Karasu'da protokol öğrencilerle denetime çıktı

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeli öğrenciler eşliğinde gün boyu trafik denetimi yaptı ve trafikte önceliğin yayada olduğunu vurguladı.

Karasu'da protokol öğrencilerle denetime çıktı

ÖNCELİK YAYANIN
Karasulu öğrenciler İlçe Kaymakamı Aziz Mercan ve protokol üyeleri ile birlikte trafik denetimleri yaptı. Okul sezonun açık olduğu günlerde sürücülerin daha dikkatli davranmasının gerekliliğine işaret eden İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, “Her anlamda bilinçli bir topluma ihtiyaç var. Ancak trafik konusundaki hassasiyet hayat kurtarıyor. Bu noktada sürücülerimiz çok daha bilinçli davranmak durumunda. Özellikle okul yakınlarından ve yaya geçitlerinden geçerken azami hassasiyet gösterilmeli” dedi.
HER AN EĞİTİM 
Öğrencilerle birlikte gerçekleştirilen bu tip etkinliklerin sürücülerin hassasiyetini de artırdığını söyleyen Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Sürücülerimiz bu çocukları gördüklerinde kendi evlatlarını hatırlıyor. Onun için öğrencilerimizin düzenlediği bu tip etkinlikler bu konudaki duyarlılığı da artırıyor. Sürücülerimizi kibarca ikaz ediyor ve yapacakları en küçük bir hatanın insan hayatına mal olabileceğini söylüyoruz. Sürücülerimiz de bu konuda oldukça duyarlı davranıyor. Öğrencilerimize ve kurallara uymak için azami gayret gösteren sürücülerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Cihan EMRE
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER