Memur-Sen İl Divanına 2 Genel Başkan Katıldı

Memur-Sen'in Sakarya İl Divan Toplantısı; Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul  ve Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ın  katılımıyla yapıldı.

Memur-Sen İl Divanına 2 Genel Başkan Katıldı

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği tarafından organize edilen İl Divan toplantısı, genel başkanların yanısıra, Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, İlçe temsilcileri ve kadınlar komisyonu yöneticilerinin katılımı ile Eğitim-Bir-Sen Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Konuşmasına Memur-Sen teşkilatlarına teşekkür ederek başlayan Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen olarak çeyrek asrı geride bıraktıklarını, bu çeyrek asırda daima milletten yana tavır takındıklarını ve Türkiye’deki mevcut kirli sendikal anlayışının tersine daima soylu ve erdemli bir sendikal anlayışı temin ettiklerini ifade etti. Bu noktada Akif İnan’ın ilkelerini benimsediklerini ve bu yolda ilerlediklerini ifade eden Yalçın, toplumun benimsemesi, kamu görevlilerinin ilgisiyle de 1 milyonu aşarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldiklerini kaydetti.
İlk günden bu yana Memur-Sen’in emektarlığını yapmış isimlere de teşekkürlerini ileten Tonbul, “Şükrediyoruz ki Türkiye’de sendikacılık için Anayasa dâhil hiçbir mevzuatta kamu görevlilerine imkân verilmeyen bir aşamadan böyle bir büyüklüğe, cesaretle ferasetle ulaştık. Bu günlere gelmemizde emeği geçmiş tüm isimlere minnettarız” dedi.
Toplu sözleşme görüşmelerinde tüm çabalara rağmen anlaşma sağlanamadığına dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toplu Sözleşme Temsilcisi Tonbul, kamu İşvereni tarafından kamu çalışanlarına yapılacak artışın yük olarak görüldüğünü ifade ederek, “Kamu çalışanı bu ülke için yük değil, yükü omuzlayan taraftır. Bizler ürettiğimiz hizmet ile alın terimiz ile ülkenin bir adım öteye gitmesi için hep önde gidenler olduk” diye konuştu.
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen; "Memur-Sen milletimiz için büyük bir kazançtır. Toplu sözleşme hakkı Memur-Sen’in çabalarıyla mümkün olmuştur. Toplu sözleşme sürecini tıkayan, tıkanan ve belirsizliği arttıran durumların, 4688 sayılı yasanın günün şartlarına göre güncellenmesini zorunlu kılmıştır" dedi.
Mengen, Memur-Sen İl Divan Toplantısına katılan genel başkanlara ve Şube Yönetimlerine teşekkür ederek teşkilatın çelikleşmesi için toplantı ve eğitimlerin belirli periyotlarla devam edeceğini söyledi. 


Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE