Muhtarlardan aşure etkinliği... 

Sakarya Muhtarlar Federasyonunun aşure etkinliğine yoğun katılım oldu. Başkan Erdal Erdem, muhtarlıkla ilgili önemli açıklamalar yaptı 

Muhtarlardan aşure etkinliği... 

Donatım Park içindeki federasyon binası önünde düzenlenen etkinliğe; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, Gaziler ve Muhtarlar katıldı.

Muharrem ayının manevi atmosferinin bir parçası olan aşure geleneğinin birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olduğuna vurgu yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, muhtarlar ile bir süre sohbet etti.

EN UÇ NOKTALARIZ
Birlik ve beraberliği sağlamak adına düzenlenen programda, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem katılan herkese Sakaryalı muhtarlar adına teşekkür etti. Erdem, böyle özel günlerin, insanların kaynaşmasına ve bir arada olmasına sebep olacağını söyledi.

Türk bayrağının dalgalandığı en ücra noktalarında, muhtarların olduğunu vurgulayan Erdal Erdem, “O bölgede yaşayan vatandaşların temsilcisi aynı zamanda devletin temsilcisi olan en uç noktalarız, bu bağlamda hem devletimizi temsil eden, hem milletimizi temsil eden tek kurum biziz. Vatandaşlar derdi olduğunda bize gelir, devlet bir tebliği olacağı zaman veya bir vatandaşa ulaştıracağı zaman, devlet yetkilileri de bize gelir” dedi.

Ayrıca Erdal Erdem, Güllük Mahallesi sakinlerine ve Adapazarı’nda bulunan 16 ilçedeki muhtarlara Federasyon Başkanlık görevine layık gördükleri için teşekkürde bulundu. 


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER