Öğretmenler, halk oyunlarını öğreniyor

2019-2020 eğitim öğretim yılı başında Adapazarı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde öğretmenlere yönelik açılan Türk Halk Oyunları Kursları çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Öğretmenler, halk oyunlarını öğreniyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim müdürü Coşkun Bakırtaş kursları ziyaret ederek tüm kursiyer öğretmenlere kültürümüzün en önemli dinamiklerinden olan Türk Halk Oyunlarına gönül verdikleri ve katılım sağladıkları için teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi.

Adapazarı Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kursların eğitmenliğini Şehit Fatih Kemal Yarar Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Ulusal Türk Halk Oyunları Hakemi olan Can Özcan, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2. Kademe Antrenörleri Alican Keçebaş ve Fatih Mete yapıyor.

Kurs eğitmenlerinden Can Özcan, 80 öğretmenin katılımıyla kursların haftanın dört akşamı dört farklı yöre çalışması olarak devam ettiğini belirterek sene sonunda yapılması planlanan temsil gösterileri için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Türk Halk Oyunları Kurslarında oldukça başarılı olan öğretmenlerin oluşturduğu ekibe ‘Sakarya Eğiten Adımlar’ ismini koydular.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER