Öğretmenlere TSM Konseri

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Sakarya Büyükşehir Öğretmen Evi ve Sakarya Musiki Derneği tarafından Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi

Öğretmenlere TSM Konseri

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Sakarya Büyükşehir Öğretmen Evi ve Sakarya Musiki Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Türk Sanat Müziği konserini izledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile öğretmenlerin de izlediği konser programı, Büyükşehir Belediyesi Ziya Taşkent Konser Salonunda gerçekleştirildi.
“Kuruluşu 1924’e Dayanıyor”
Kuruluşu 1924 yılına dayanan ve 1983’ten bu yana çeşitli zamanlarda İlimizde konserler icra eden Sakarya Musiki Derneği üyeleri, Şef Volkan Dirim eşliğinde TSM’nin unutulmaz eserlerini seslendirdiler.
Öğretmenlerin büyük bir beğeniyle takip edip şarkılara eşlik ettiği konserde Vali Ahmet Hamdi Nayir, sahneye gelerek Sakarya Musiki Derneği üyelerini tebrik edip bir de plaket verdi.
“Amatör Ruhlu Profesyonel Bir Ekip”
Bugün öğretmenlerimizle birlikte kendilerine güzel bir akşam yaşattıkları için başta Şefleri olmak üzere sazendelere ve hanendelere teşekkür ettiklerini belirten Vali Nayir, “Yaşanılan yerlere kıymet katan hususlardan birisi de, elbette ki sanata verilen değerdir. Dernek üyelerimizin bu gece burada öğretmenlerimize duydukları saygının, sevginin göstergesi olarak amatör bir ruh ve profesyonel bir edayla en güzel şarkıları seslendirmeleri takdire şayandır. Bizler bu gece çok şey kazandığımıza inanırken, bu konsere gelemeyenlerin de çok şey kaybettiğini söyleyebiliriz. İnşallah yeni programlarda sizlerle yine bir arada olmayı arzu ediyoruz” dedi.
Dernek üyesi müzisyenlerin ayakta alkışlandığı konser programı, hep birlikte seslendirilen Öğretmen Marşı ile sona erdi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER