Sakarya'da 'Benim Kulübüm Yeşilay' projesi

Yeşilay Sakarya Şubesi ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesini; okullarda Yeşilay Kulüpleri kurmak ve var olanları da canlandırmak amacıyla Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda, gönüllü Genç Yeşilay’cılardan oluşan ekibiyle gerçekleştirdi.

Sakarya'da 'Benim Kulübüm Yeşilay' projesi

Okullarda yapılan Benim Kulübüm Yeşilay etkinlikleri, bağımlılığa karşı öğrencileri, yaş gruplarına uygun olarak bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

İç İşleri Bakanlığı’nın desteklediği projede Yeşilay, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte ‘Benim Kulübüm Yeşilay’ projesi sayesinde erken yaşta bağımlılıklardan uzak duracak nesiller için okullarda Yeşilay kulüplerini kurmak ve canlandırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Proje kapsamında; yapboz ile çocukların ekip ruhunu ortaya çıkarması, temiz akciğer boyama çalışması, sınıf panosunda sergilenmek üzere bağımlılıkla mücadele temasıyla resim çalışması ve sağlıklı yaşam adına kısa filmler izletilerek, bağımsız bir hayat bilinci oluşturan oyunlar oynatılıyor.

Bu projeyle, Sakarya’da Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda, 150 öğrenciyle birebir temas kuruldu. Proje sonunda çocuklara tek tek katılım belgesi, bileklik, rozet ve Mavi Kırlangıç çocuk dergisi verildi. Okul müdürü tarafından ‘Temsili Sözleşme’ imzalanarak Yeşilay Kulübü’nün Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda aktif çalışmalarının devam ettirileceğinin sözü alındı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER