Sakarya EXPO’ya damga vurdular 

Dağ Bisikleti Maraton Dünya Yarışması dolayısıyla açılan Sakarya EXPO’ya, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün standı damga vurdu 

Sakarya EXPO’ya damga vurdular 

Sakarya İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Süleyman Acar ve İl Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör’ün yönetiminde katıldığı EXPO 2020 fuarında yaptığı dizayn ve halkın beğenisine sunulan geleneksel el sanatları (kaşıkçılık, sepetçilik, bastonculuk ve el becerisi resim ve süs eşyaları) turistik görselleri (Justinyanus köprüsü, camileri,yaylaları, şelaleleri ), yöresel yemek çeşitleri  (meşhur ıslama köftesi , kabak tatlısı, keşkek) sağlık turizmine yönelik tanıtım standları gibi  Sakarya’mızın bir çok alanda tanıtımını yaptı.
EXPO 2020 fuarının başladığı 22 Ekim Perşembe gününden son günü olan 25 Ekim Pazar gününe kadar İl Kültür ve Turizm müdürlüğü standı adeta ziyaretçi akınına uğradı.
Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile beraber şehir protokolünün gezdiği stant büyük beğeni kazandı. Vali Kaldırım ve Belediye Başkanı Yüce’ye el emeği ürünler takdim edildi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar; “Bundan sonra Sakarya’mızı Kültür ve Turizm alanında daha iyi bir noktaya ulaştırmak için ekibimizle beraber var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

YORUM EKLE