Sakarya'yı kabakla tanıtacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki proje kapsamında Alanya’da düzenlenecek Şehirler ve Kokular temalı festivalde İlimizi kabakla temsil edilecek

Sakarya'yı kabakla tanıtacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki e-twinning projesi kapsamında Alanya’da düzenlenecek Şehirler ve Kokular temalı festivalde İlimizi temsil edecek olan Mine Özdoğanay Anaokulu öğretmenleri Yasemin Tomak ve Emine Coşkuntürk, çalışmalarını Vali Ahmet Hamdi Nayir’e tanıttılar.
25-27 Ekim tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirilecek festivale şehrimizin ana teması olan kabak ile gideceklerini belirten öğretmenler, festivalde ayrıca İlimizin tarihi ve kültürel değerlerini de tanıtmayı planladıklarını, buna dair tüm hazırlıkların da tamamlandığını ifade ettiler.
Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden öğretmenler, daha sonra projeler ve festivale dair ayrıntılı bilgiler de verdiler.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek öğretmenlerle birlikte ziyarete gelen minik bir öğrenci ile yakından ilgilenen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Anadolu’nun tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını ve her kültürün kendisine has özel kokularla anıldığını belirtirken, İlimizin de bu konuda festivalde farkını ortaya koyacağına inandığını ifade ederek öğretmenlere başarılar diledi.
Türkiye’nin 81 ilinden 113 öğretmen, 210 öğrenci ve 78 velinin katılımıyla her şehrin kendine has kokularının tanıtılacağı festivalde ayrıca, yaşadıkları şehirlerin dışına çıkamayan öğrenciler için farklı kültürler, insanlar ve coğrafyalarla tanışma imkânı sunulması da amaçlanıyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE