Sakarya’da Erasmus Days Rüzgarı

İlki 2017 yılında düzenlenen ve ülkemizde de 2018 yılı içerisinde 200’ü aşkın farklı etkinlikle kutlanan “ErasmusDays” Avrupa festivalinin üçüncüsü 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirildi.

Sakarya’da Erasmus Days Rüzgarı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmusdays etkinlikleri kapsamında Agora Avm’de program gerçekleştirdi. 

Programda; 2018 yılı projelerinden Zorbalığı Önleme, Arabuluculuk, Kaynaştırma, 21.yy Becerileri, Oyunlaştırma ve PLC Sistemleri konularında sunum-söyleşi ve proje stant sergileri ile katılımcılara proje konuları ile ilgili paylaşımlarda bulunuldu. Erasmus+ Gençlik projeleri sergisi katılımcılarla buluştu. Planlanan etkinlikler ile Erasmus hakkında farkındalık oluşturulurken ilimizde uygulanan Erasmus projelerinin sonuçları da katılımcılarla paylaşıldı.

Erasmusdays etkinliklerine; Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Biz Bir Aileyiz Siber Zorbalığı Yeneriz’, Hendek Yeşilvadi İlkokulu ‘Learning To Overcoming Violence Elements (L.O.V.E), Hendek Ziya Gökalp Ortaokulu ‘Arabulucu Müzakereci Lider Öğrenciler’, Hendek Şehit Gaffar Okan Ortaokulu ‘Haydi Gel Bizimle Ol, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Kaynaştırma Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar’, Sakarya Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ‘PLC Sistemlerindeki Yeniliklerin Endüstriyel Sektöre Paralel Şekilde Mesleki Eğitime Adapte Edilmesi’, Hendek Cumhuriyet İlkokulu ‘Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching/Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar: 21. Yüzyıl Pedagojisi’, Hendek Yenimahalle Anaokulu ‘Merak Et, Keşfet, Öğren’, Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi ‘Yaşam Becerileri ile Pozitif Eğitim, Mutlu Nesil ve Let’s Become Language Friendly Schools’, Sapanca Bilgin Özkaynak İlkokulu ise ‘Öğrenelim Oynayalım, Eğlenelim Öğrenelim’ adlı projeleriyle katıldılar. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER