Siyer-i Nebi ödülleri sahiplerini buldu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasının Sakarya’daki derece sahiplerine ödülleri verildi 

Siyer-i Nebi ödülleri sahiplerini buldu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)  tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve ilimizde 16 ilçe, 18 okulda 2 bin 358 öğrencinin kaydıyla yapılan “Siyer-i Nebi yarışması” sınavının sonuçları belli oldu. Birinciye 1.500, ikinciye 1000, üçüncüye 750, dördüncüye 500 ve beşinci olana 250 lira ödül verilen yarışmada, Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesinden Sinan ANIK birinci olurken, ikinciliği Akyazı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Hızal, üçüncülüğü Sakarya Anadolu Lisesinden İrem Bağgül, Dördüncülüğü Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Betül Gündoğdu ve Beşinciliği yine aynı okulda öğrenim gören Betül İlhan kazandı. 
Yarışmanın birincisine ödülünü Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Yaşar Kahraman verirken, ikinciye Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, Üçüncüye Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, dördüncüye Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Beşinciye ise Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ömer Abdullah Ayhan takdim etti.
Ödüllerin takdimi sonrasında açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik; “Gençliğimizin peygamber efendimizi tanıması, anlaması ve hayatlarında örnek şahsiyet olarak görmeleri niyeti ile gerçekleştirdiğimiz Siyer-i Nebi yarışmamızın bu sene de büyük ilgi görmesinden son derece memnunuz” dedi. 
Ödüllerini alan öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar dileyen Ali Ahmet Çelik; ”Önceliği ahlak ve maneviyat olan bir dernek olarak yarışmamıza katılım gösteren tüm öğrencilerimize ve bu yarışmanın gerçekleştirilmesinde emeği olan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbim İslam Birliğini kuracak ve İslam sancağını taşıyacak nesillerin ortaya çıkmasında bizi de vesile kılsın” diyerek sözlerini noktaladı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 17:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER