Siyer-i Nebi yarışması başlıyor... 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene Türkiye genelinde düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları başladı.

Siyer-i Nebi yarışması başlıyor... 

Her sene binlerce öğrencinin katılım sağladığı Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.
2018 yılında Türkiye genelinde 1 milyona, Sakarya genelinde ise 10 bine yakın başvuru yapılan yarışma bu sene 15 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.
AGD Sakarya Siyer-i Nebi Yarışması Tertip Kurulu toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik şunları kaydetti:
“Hepimizin bildiği üzere Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu sene de başarıyla gerçekleştirilebilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Gerçekleştirdiğimiz toplantımızla beraber gerek AGD Sakarya Şube Yönetim Kurulumuz gerekse 16 ilçedeki temsilciliklerimiz yarışma hazırlıklarına başlamış oldu. 1. eğitim döneminde lise öğrencileri, 2. eğitim döneminde ise ortaokul öğrencileri iki farklı etapta sınava katılacaklar. Lise öğrencileri için son başvuru tarihi 15 Kasım, sınav tarihi ise 15 Aralık olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular ise efendimizinizinde.com adresinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.”
YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?
Çelik, açıklamasının devamında, “"Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar." Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Dolayısıyla düzenlediğimiz bu yarışma liseli gençlerimiz için önemli bir husustur. Velilerimizden ve öğretmenlerimizden de başta kendi öğrencileri olmak üzere çevrelerindeki gençlerin yarışmaya yönlendirilmesi konusunda desteklerini bekler, teşekkür ederiz.” dedi.
YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR
Türkiye Geneli Ödüller

1.    5.000 TL
2.    4.000 TL
3.    3.000 TL
4.    2.000 TL
5.    1.000 TL
Sakarya İl Ödülleri
1.    1500 TL
2.    1000 TL
3.    750 TL
4.    500 TL
5.    250 TL
Son Başvuru Tarihi: 15 Kasım 2019 Cuma – 23:59
Sınav Tarihi: 15 Aralık 2019 Pazar
Başvuru: efendimizinizinde.com
İrtibat: 0544 449 55 12
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER