Yemek yarışmasından derece ile döndü

Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 17'nci Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'nden derece ile döndü.

Yemek yarışmasından derece ile döndü

Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu  (TAŞFED) tarafından organize edilen, Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması olan ve 4 yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental)” unvanı alan 17. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri 25 - 28 Aralık 2019 tarihlerinde 49 ülkenin katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirilmektedir.

“Kıtalar Arası (Continental)” olarak düzenlenen yarışmaya Yunus Çiloğlu MTAL Yiyecek - İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sevgi Cici'nin hazırladığı açık lise öğrencisi Muratcan Mermer Pratik Gençler Pizza Yarışması kategorisinde katıldı. Muratcan Mermer Sakarya'mıızın antik adından esinlenerek yaptığı ‘Sangarius Pizza’ ürünüyle uluslararası jürilerinde değerlendirmesiyle Gümüş Madalya kazandı.

Okulumuz Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi Sevgi Cici, öğrencisi Muratcan Mermer’e teşekkür ederek, ilerleyen dönemde bölüm olarak bu tarz organizasyonlarda yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Yönetim ve öğretmenler adına Okul Müdürü Sevilay Çürük de, Alan Şefi  Sevgi Cici ve dereceye giren öğrencisi Muratcan Mermer’i tebrik etti.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Las palmas
Las palmas - 7 ay Önce

Eee noldu şimdi?
Çocuk pizza icad etmiş haklı bir ödül almış
Fakat okul ödüle ortak olmaya çalışıyor birde açık lise öğrencisi çocuk

SIRADAKİ HABER