Evvela kongre

Transfer resmen başladı ama Sakaryaspor’un önünde kongre hazırlıkları var. Kongreler hep renkli geçer, birlikler beraberlikler oluşur. Sağduyulu hareket edilerek Sakaryaspor’un menfaatleri doğrultusunda kararlara imzalar atılır. Yine öyle olması arzulanıyor. Şimdiden neler olabilir heyecanı başladı.

Kongre zamanları ortalıklarda haberler dolaşıp durur. Biz gazetecilerde olayları yakın takibe alıp okurlarımıza doğru, sıhatli haberleri vermeye çalışırız.

Transfer ayları yarış ayları şeklinde geçer. Kulüplerin gizlenen yönetim oluşturma çalışmaları, transferdeki gizlilik hamleleri, imzalar atıldıktan sonra açıklanan sporcu isimleri spor severler tarafından heyecanla izlenir. Her kulüp tarafından izlenen politika da böyledir.

Cumhur Genç yönetiminin “biz yokuz” açıklamalarıyla bazı duyumlar kulaklara geliyor. Sakaryaspor’un bu seferki kongresi çok ama çok önemli hale geldi. Öyle hamleler yapılmalı ki play-offları bile oynamayan direk çıkabilecek Sakaryaspor oluşturulmalıdır. Söylediklerim kolay değil ama Sakaryaspor bir üst ligi istiyorsa evvela güçlü yönetim daha sonra da güçlü kadro oluşturulmalıdır.

Türk futbolunun her kademisinde Sakaryalılar var. Lobi sağlam. Güçlü yönetimler oluşturulduğunda Sakaryalıların neler yapabileceğini spor kamuoyunda göstermeliyiz. Ben inanıyorum ki Sakaryalı hemşerilerimiz Sakaryaspor’un olayına gönül koyacaklar.

Durumlar var ama net olarak oluşmadan kimseleri hayal alemine daldırmayalım. Liglerde 30-35 bine oynayan spor kentiyiz. Sakaryaspor’a kazandırılacak sporcu sayıları da çok. Bunları takıma kazandıracak yöneticilerimiz de var. Yeterki birlik oluşsun, Sayın Ekrem Yüce’nin de destekleri olsun.

Play-Off başarısızlığından sonra Sakaryaspor için ortaya atılan bazı hocalar ve eski sporcuların adlarını duyuyoruz. Bunlara prim tanımayalım. Ne demiş büyüklerimiz; Eskilerden fayda bulunsa bit pazarına nur yağarmış.

Güçlü gelecek bir yönetim böyle düşüncelere prim tanımaz zaten. Daha güçlü kadro kuurlur. Sakaryaspor’da bunu yapmalıdır.

YORUM EKLE