Filistin yanar, Türkiye arafı yaşar

Bu öfkeyi çözemiyorum. Bu kine hiç bir isim veremiyorum. Bir gün yenileceğini bile bile, bu saldırganlığa bir neden bulamıyorum. Ve Filistin’de, işkence, zulüm, ölüm varken, susan İslam ülkelerine, diyecek tek bir söz bulamıyorum.
Evet, anlamıyor, anlayamıyor, anlamak ta istemiyorum. Malum, yine bir Ramazan Ay’ı, yine ABD-İsrail ittifakı, Filistin’e, Gazze’ye ve Kudüs’e acı yağdırıyor. Çaresizlik yağdırıyor, öfke yağdırıyor, kin yağdırıyor, nefret yağdırıyor ve ölüm yağdırıyor. İsrail, Filistin’e ölüm yağdırıyor, Amerika, katil İsrail’e alkış tutuyor. Daha sonra yüzsüzlük ve şerefsizlik ile özgürlük, insan haklarından söz ediyor. Bu, Müslüman kanı içen, dünyanın en şerefsiz katil ikili, hilali çöpe atıp, dünyanın tam ortasına dev bir haç dikmek istiyor iken, mısır, ‘’görmedim’’ diyor, Şam, ‘’duymadım’’ birleşik Arap emirlikleri ‘’bilmiyorum’’ Arabistan ise, bu üç maymunun tamamını kendi özünde barındırıyor.
Evet ne yazık ve ne kadar acı ki, İslam dünyası, kan ağlıyor. İslam dünyası, soğuk bir yalnızlık hissediyor. Ama her şeye rağmen İslam dünyası, meydanı “Haç’a” bırakmıyor. Çaresizlik, acı, daha annesini tanımadan, ölüm ile tanışan bebekler, çocuklar, İsrail askerinin işkencesi ile engelli kalan gençler olsa da, hatta İsrail, gökyüzünden zulüm yağdırsa da, meydan, asla ama asla boş kalmayacak. Kur’an’ı Kerim’de yazdığı gibi, dünyada nefes alan her bir Yahudi, bir gün mutlaka helak olacak, zafer de er ya da geç, İslam’ın olacaktır.
Tamam, zaferin, İslam’ın olacağından hiç bir şüphe yok yürekte. Ancak anlayamadığım, anlamak istemediğim, dünyada 1,5 milyar nüfus Müslüman varken, sadece 8 milyon nüfusu olan, İslam düşmanı, Müslüman katili İsrail, neden ve nasıl hala nefes alıyor? 1,5 milyar Müslüman, tek tükürüğü ile, 8 milyonluk İsrail boğacak iken, Müslüman alemi, tükürüğüne mi acıyor, yoksa, içimizden birileri, haç ile yasak bir aşk mı yaşıyor? 63 İslam ülkesi ve o 63 ülkenin lideri susuyor iken, neden bir tek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve o’nun ülkesi İsrail’e isyan ediyor? Anlamıyor, anlamak dahi istemiyorum.
Evet, Filistin, İsrail zulmü ile yanıyor iken, 24 haziran seçimlerine giden Türkiye de, gereksiz bir araf hali yaşıyor.  Kabul, görünen köy kılavuz istemez. Karanlık geceye, aydınlık ta denilmez. Evet, şuan ülkem, çok zor sınav veriyor olabilir. Evet, ekonomi çok kötü gidiyor, dolar her gün biraz daha uçuyor, her şey pahalanıp, vatandaşın canını sıkıyor olabilir. Bunlar, vatandaşı 24 Haziran için arafa düşürüyor da olabilir. Böyle düşünen vatandaş, haklı da olabilir.
Kabul, Türkiye şuan, çok zor sınav veriyor ve bu zor güne bakıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vazgeçmeyi düşünüyor. Elbette ki, her fikre saygı var bende. Ben sadece gördüğümü yazıyorum. 24 Haziran günü, sandıktan ne sonuç çıkacak bilemiyorum. Ancak, Tayyip Erdoğan giderse, İsrail zafer kazanacak. Erdoğan giderse, Amerika son kale Türkiye’yi ele geçirip, İslam coğrafyasını bin parçaya bölecek. Erdoğan giderse, bayrak yavaşlar, ezan susar, Mecsid-i Aksa ağlar ve hatta Kabe’ye bombalar yağar.
İşte bu yüzden, Filistin yanarken, Türkiye arafı yaşamayı bırakıp, Filistin’e umut olmalı. Kudüs’e çare, Kabe’ye güvence, “Hilal’e” güç olmalı. Ve bu son kale ayakta tutulmalı. 

YORUM EKLE