Finale doğru

Beklediğimiz gün geldi çattı play-off’lar başladı.
Bizim ne olursa olsun bir avantaj ile dönmemiz gerekiyordu buradan.
Bunun bilincindeydik. Taraftarımızın kendisine ayrılan 250 kişilik bölümü doldurması göze hoş gelen bir tribün şovunun da habercisi oldu bize.
İlk düdük geldi. Aklımızda soru işaretleri acaba hakem Afyon maçını tekrarlayacak mı? Hüseyin kalede nasıl olacak? Neden Altuğ Taş değil de Ferhat Yazgan ile başladık gibi küçük nüanslar vardı maç öncesi.

Allah'a şükür bu sorular maçta dezavantajımıza olmadı tam tersi hakem Afyon maçında leblebi gibi kart dağıtırken bu maç bu konuda cimriydi.
Birçok pozisyonda Hüseyin Bilge ve müthiş yerleşen Zafer-Burak ikilisi hayatımızı kurtardı.
Hoca maçtan evvel orta sahayı tutmayı düşünmüş olacak ki Ferhat ile başladı ancak Talha ve Serdar'ın kendi performanslarının altında kalması Ferhat'ı zorladı bu da orta saha da direnç göstermememize neden oldu.


Osman Hoca bu tarz maçları çok oynayan bir isim kadro tercihini rakibe göre belirlemiş olacak. Ancak merak ettiğin bir nokta var.
O da kendisinin de ifade ettiği gibi iyi oynamadık iyi mücadele ettik ve skoru aldık.
Evet biz skoru aldık ama hakikaten çok kötü oynadık. Bu fazla temkinlilikten mi yoksa bir çekingenlik mi var ben ilk seçeneği düşünmek istiyorum. Ancak gerek Sakaryaspor üzerindeki baskı ve hocanın burada yasadığı maalesef ters bir final bir takım çekingenlikler yaşatabilir.
Bunun önüne geçmemiz gerek. Hafta sonu yapılacak antrenmanlarla bu durumun önüne geçip daha tempolu bir oyun oynarsak hem bu avantajı taçlandırmış oluruz hem de final öncesi moral olur aksi halde ölüp ölüp dirileceğiz. 


Bu durumu da taraftarımızla daha rahat aşabiliriz. Ancak bir nokta var ki  bilet fiyatları Allah aşkına bu taraftara en çok ihtiyacınız olan şu maçta bu bilet fiyatları nedir? Sizlerin de haklı açıklaması olabilir ama mesaiden kaçacak, dersi asacak ve sevdası Sakaryaspor'a koşacak taraftarımız bu fiyatlara o stadı doldurmaz yönetimimizin bu hatadan dönmesini Sakaryaspor'un menfaatleri acısından kendilerine tavsiye ediyorum. Ve pazartesi günü Sakarya Atatürk Stadı’nda yerimi alıyorum. Finale doğru hep birlikte ilerleyelim.

YORUM EKLE