Sektör Diş Hekimleri
Yayınlama Tarihi 16 Ağustos 2019
Telefon 02122965299
Resmi Web Sitesi https://www.mehmetbaskak.com/

Kişisel gelişim adı altında yapılan yönlendirmeler, internet paylaşımları ve çokça aforizma karşımıza çıkmaktadır. Psikologlar, enerji gönderimi, telepati, çakra açma çalışmaları ve astrolojik yönlendirmeleri, tamamen bilim dışı bulmakta ve bilimsel platformlarda ispatlanmamış hiçbir veriyi doğru kabul etmemekte. Bu nedenle, bu tür çalışmaları kötüye kullanım olarak nitelendiren psikologlar, kişisel gelişim uzmanlarına gösterilen ilgiyi, günümüzde hayat koşullarının zorlaşması ile ilişkilendiriyorlar.
Hassasiyeti ve manevi arayışları artan toplumun manipülasyona, ikna edilmeye ve aldatılmaya açık hale gelişi, sunulan bir bilgiyi ya da yönlendirmeyi, mantık süzgecinden geçirmeden hayatına uygulama eğilimi göstermesini kötüye kullanan kişisel gelişim çalışmalarına karşı psikologlar tepkili.

Psikologlar Ne Öneriyor?

Tüm psikolog ve bilim insanlarının ortak görüşü, kişilerin bilimsel araştırmalar ve uzmanlık sonucu üretilmemiş hiçbir kitaba, paylaşıma ve çalışmaya itibar etmemesi yönünde. İnsan ruhunun ve beyninin çalışma prensiplerinin ancak akademik eğitim ve bilimsel tecrübe ile mümkün olabileceğini savunan psikologlar, bireyleri, ihtiyaç duyduklarında mutlaka psikolog ve psikiyatrlardan yardım almaları konusunda uyarıyorlar.