Sektör Güzellik & Kozmetik
Yayınlama Tarihi 14 Ekim 2019
Telefon 05456920444
Resmi Web Sitesi https://www.yetkinbayer.com/

Saç ekiminde geçmişte ağır cerrahi uygulamalar kullanılıyorken, günümüzde DHI gibi son derece gelişmiş ve tıraş dahi gerektirmeyen yöntemler kullanılmaktadır. Direct Hair Implant tanımının kısaltması olan DHI tekniği kapsamında Saç Ekimi kökler hiçbir müdahalede bulunulmadan ekilmektedir. Bir diğer gelişmiş saç ekimi yöntemi olan FUE yönteminde ise saç kökleri toplandıktan sonra sınıflandırılır daha sonra uygun olan kökler belirli bir sistematik ile DHI yöntemindekine benzer araçlarla yerlerine ekilir. Her iki yöntemde başarılı sonuçların elde edildiği Saç Ekimi yöntemleridir. DHI tıraş gerektirmediği için günümüzde biraz daha öne çıkan bir yöntem konumundadır.

DHI Tekniği ve FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?


Saç Ekimi geleneksel yöntemleri itibariyle öncelikle bütünüyle tıraş gerektiren bir uygulamadır. FUE yöntemi dahil olmak üzere eski yöntemlerin tamamında, saçların bütünüyle tıraş edilmesi gerekir. Oysa yeni nesil DHI yöntemi ile Saç Ekimi uygulamalarında herhangi bir tıraş gereksinimi yoktur. Saçlar neredeyse hiç kısaltılmadan ekilebilir ve gündelik yaşama hemen dönebilmek mümkündür.

Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Saç Ekimi operasyonu, kellik oluşan alanın büyüklüğüne bağlı olarak 6 ile 9 saatlik bir uygulama kapsamında tamamlanan bir uygulamadır. Kullanılan yönteme bağlı olarak bir veya birkaç seansta operasyon tamamlanır. Tabii burada kelliğin oranı da operasyon süresini etkileyen unsurlardandır. FUE ve DHI yöntemleri ile saç ekimi genellikle daha çabuk tamamlanan operasyonlardır.

banner22

banner21